طراحی اپلیکیشن با پایتون

طراحی اپلیکیشن با پایتون

زبان برنامه نویسی پایتون روند توسعه و ساخت اپلیکیشن موبایل را تسهیل کرده و به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای طراحی اپلیکیشن با پایتون در مقیاس کوچک یا بزرگ تبدیل شده است.

مجموعه اپمون به طور تخصصی به طراحی اپلیکیشن موبایل (اندروید و ios) در زمینه های مختلف مانند اپ های فروشگاهی، خبری، شرکتی، بیمه، اختصاصی و … میپردازد و میتوانید طراحی اپ خود را برای داشتن بالاترین کیفیت همگام با قیمت مناسب به مجموعه اپمون بسپارید.

امروزه بسیاری از کسب ‌و کارهای پیشرو از پایتون برای مقیاس ‌بندی رشد کسب‌ و کار در فرآیند توسعه اپلیکیشن خود استفاده می‌کنند. پس چه چیزی آن را به یک زبان برنامه نویسی سازگار و شگفت انگیز تبدیل می کند؟ پایتون چیزی بیش از یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است. این یک بسته کامل برای توسعه انواع مختلف برنامه ها است. به غیر از چشم انداز توسعه وب، بخش های زیادی وجود دارد که در آن از آن استفاده می شود. توسعه بازی، رابط کاربری گرافیکی دسکتاپ، علم داده و تجسم داده ها برخی از بهترین نمونه های طراحی اپلیکیشن با پایتون هستند که به عنوان یک زبان برنامه نویسی اصلی استفاده می شود.

طراحی اپلیکیشن با پایتون

اگر می خواهید از پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی برای توسعه برنامه های موبایل و وب بعدی خود استفاده کنید اما نمی دانید که آیا برای آن مناسب است یا نه، پس این مقاله برای شما مناسب است.

تاریخچه پایتون

پایتون که در سال 1991 معرفی شد و امروزه به یکی از همه کاره ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل شده است. از توسعه‌دهندگان گرفته تا استارت‌آپ ‌ها و برخی از برندهای بزرگ  فناوری تا پیشروان صنعت، به عنوان بهترین زبان برنامه‌نویسی سمت سرور برای ساخت اپلیکیشن‌ های توسعه‌ یافته ظاهر شده است.

مزایای طراحی اپلیکیشن با پایتون

طراحی اپلیکیشن با پایتون

 • خواندن، یادگیری و نوشتن با آن آسان است.

پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که دارای دستور زبان انگلیسی است. این کار خواندن و درک کد را آسان تر می کند.

یادگیری پایتون واقعا آسان است و به همین دلیل است که بسیاری از افراد پایتون را به مبتدیان توصیه می کنند. در مقایسه با سایر زبان های اصلی مانند C/C++ و جاوا، برای انجام همان کار به خطوط کد کمتری نیاز دارید.

 • بهبود بهره وری

پایتون یک زبان بسیار سازنده است. به دلیل سادگی پایتون، توسعه دهندگان می توانند روی حل مشکل تمرکز کنند. همچنین آنها نیازی به صرف زمان زیادی برای درک نحو یا رفتار زبان برنامه نویسی ندارند. کد کمتری می نویسید و کارهای بیشتری انجام می دهید.

 • زبان تفسیر شده

پایتون یک زبان تفسیر شده است به این معنی که پایتون مستقیماً کد را خط به خط اجرا می کند. در صورت بروز هرگونه خطا، اجرای بعدی را متوقف می کند و خطای رخ داده را گزارش می دهد.

پایتون فقط یک خطا را نشان می دهد حتی اگر برنامه چندین خطا داشته باشد. این کار اشکال زدایی را آسان تر می کند.

 • تایپ پویا

پایتون تا زمانی که کد را اجرا نکنیم، نوع متغیر را نمی شناسد. در حین اجرا به طور خودکار نوع داده را اختصاص می دهد. برنامه نویس نیازی به نگرانی در مورد اعلام متغیرها و انواع داده های آنها ندارد.

 • رایگان و متن باز

پایتون تحت مجوز منبع باز تایید شده OSI عرضه می شود. این امر استفاده و توزیع آن را رایگان می کند. شما می توانید کد منبع را دانلود کنید، آن را تغییر دهید و حتی نسخه پایتون خود را توزیع کنید. این برای سازمان هایی مفید است که می خواهند برخی رفتارهای خاص را اصلاح کنند و از نسخه خود برای توسعه استفاده کنند.

 • پشتیبانی از کتابخانه های گسترده

کتابخانه استاندارد پایتون بسیار بزرگ است، تقریباً می توانید تمام توابع مورد نیاز برای کار خود را پیدا کنید. بنابراین لازم نیست به کتابخانه های خارجی وابسته باشید.

اما حتی اگر این کار را انجام دهید، یک مدیر بسته Python (pip) کارها را برای وارد کردن بسته‌های عالی دیگر از فهرست بسته Python (PyPi) آسان‌تر می‌کند. این شامل بیش از 200000 بسته است.

 • قابلیت حمل

در بسیاری از زبان ها مانند C/C++، برای اجرای برنامه بر روی پلتفرم های مختلف باید کد خود را تغییر دهید. این در پایتون یکسان نیست. شما فقط یک بار می نویسید و آن را در هر جایی اجرا می کنید.

با این حال، باید مراقب باشید که هیچ ویژگی وابسته به سیستم را وارد نکنید.

معایب طراحی اپلیکیشن با پایتون

 • سرعت آهسته

ما در بالا بحث کردیم که پایتون یک زبان تفسیر شده و زبانی با تایپ پویا است. اجرای خط به خط کد اغلب منجر به اجرای کند می شود.

ماهیت پویای پایتون همچنین مسئول سرعت پایین پایتون است زیرا باید در هنگام اجرای کد کارهای اضافی را انجام دهد. بنابراین پایتون برای اهدافی که سرعت یک جنبه مهم پروژه است، استفاده نمی شود.

 • ناکارآمدی حافظه

برای ارائه سادگی به توسعه دهنده، پایتون باید کمی مبادله کند. زبان برنامه نویسی پایتون از مقدار زیادی حافظه استفاده می کند. هنگامی که بهینه سازی حافظه را ترجیح می دهیم، این می تواند در هنگام ساخت برنامه ها یک نقطه ضعف باشد.

 • ضعف در محاسبات موبایل

پایتون معمولا در برنامه نویسی سمت سرور استفاده می شود. به دلایل زیر نمی توانیم پایتون را در سمت مشتری یا برنامه های تلفن همراه ببینیم. پایتون حافظه کارآمدی ندارد و در مقایسه با زبان های دیگر از قدرت پردازش کندی برخوردار است.

 • دسترسی به پایگاه داده

برنامه نویسی در پایتون آسان و بدون استرس است. اما زمانی که ما در حال تعامل با پایگاه داده هستیم، آن را پشت سر نمی گذارد. لایه دسترسی به پایگاه داده پایتون در مقایسه با فناوری های محبوب مانند JDBC و ODBC ابتدایی و توسعه نیافته است.

شرکت های بزرگ به تعامل صاف داده های قدیمی پیچیده نیاز دارند و بنابراین پایتون به ندرت در شرکت ها استفاده می شود.

 • خطاهای زمان اجرا

همانطور که می دانیم پایتون یک زبان تایپ پویا است، بنابراین نوع داده یک متغیر می تواند در هر زمان تغییر کند. یک متغیر حاوی عدد صحیح ممکن است در آینده رشته ای داشته باشد که می تواند منجر به خطاهای زمان اجرا شود.

کاربردهای طراحی اپلیکیشن با پایتون

طراحی اپلیکیشن با پایتون

 • برنامه های کاربردی هوش مصنوعی

اولین و مهمترین روند فناوری در این دهه بدون شک توسعه یادگیری ماشینی خواهد بود. یادگیری ماشینی یک فناوری الگوریتمی است که داده ها را به سیستم عامل ها تغذیه می کند و تصمیمات هوشمندانه ای را بدون دخالت یا وقفه کسی اتخاذ می کند. در گذشته، ساخت اپلیکیشن برای یادگیری ماشینی کار پیچیده ای بود، اما اکنون پایتون ساخت اپلیکیشن های یادگیری ماشینی ساده تا حتی پیچیده را به روشی بدون دردسر آسان کرده است.

با کتابخانه هایی مانند Pandas و Scikit که به صورت رایگان در بازار موجود است و دارای مجوز GNU است، برنامه های قوی طراحی می کند. یکی دیگر از مواردی که می تواند پایتون را به یک انتخاب فوق العاده برای یادگیری ماشین تبدیل کند، فرمت زبان برنامه نویسی قابل فهم آن است. توسعه دهندگان می توانند آن را یاد بگیرند، درک کنند و در برنامه های یادگیری ماشین پیاده سازی کنند.

 • برنامه های بلاک چین

یکی دیگر از داغ ترین روندهای فناوری که بازار را به سرعت درآورده است، فناوری بلاک چین است. استفاده در حال ظهور آن نیازهای برنامه های خود را به سرعت در حال تغییر است. به گفته توسعه دهندگان، توسعه اپلیکیشن بلاک چین مانند جستجوی میخ در انبار کاه بود. با این حال پایتون این امکان را فراهم کرده است. چگونه؟ اجازه بدید ببینم!

پایتون یک زبان برنامه نویسی قابل درک است. روند طراحی اپلیکیشن های بلاک چین بسیار تسهیل شده است. به عنوان مثال با استفاده از چارچوب‌های پایتون مانند Flask، توسعه‌دهندگان می‌توانند از درخواست‌های HTTP استفاده کنند و نقاط پایانی را برای عملکردهای متمایز یک برنامه بلاک چین ایجاد کنند که به مدیریت عملکردهای پیچیده که به هم مرتبط هستند کمک می‌کند.

 • برنامه های صوتی و تصویری

اپلیکیشن های صوتی و تصویری با ارائه یک منبع سرگرمی عالی به کاربران درآمد خود را به شدت افزایش می دهند. از کلیپ‌های ویدیویی کوتاه گرفته تا اخبار کامل، موسیقی تا ویدیوهای رقص، بسیاری از موارد دیگر کاربران را در برنامه‌های صوتی و تصویری درگیر کرده‌اند و آن را به یک ضرورت در این دهه تبدیل کرده‌اند. طراحی اپلیکیشن با پایتون به طراحی موسیقی بسیار کاربردی و مقیاس پذیر و انواع دیگر برنامه های صوتی و تصویری کمک می کند که محبوبیت آن را افزایش داده است.

با کتابخانه های باورنکردنی مانند PyDub و OpenCV، پایتون فرآیند توسعه برنامه را تکمیل می کند و یک برنامه قوی و پویا می سازد. یوتیوب یکی از بهترین نمونه های اپلیکیشنی است که با استفاده از پایتون طراحی شده است.

 • برنامه های کاربردی تجاری

هیچ محدودیتی برای برنامه های تجاری وجود ندارد. هر روز کسب و کارهای جدیدی که در بازار ظهور می کنند نیاز به برنامه ها را افزایش می دهند. چه مربوط به فروشگاه‌های خرده‌فروشی، موسسات آموزشی، سازمان‌های مالی، راه‌حل‌های اپلیکیشن تجارت الکترونیک یا سایر مشاغل کوچک یا متوسط ​​باشد، اپلیکیشن ‌ها به طور فزاینده‌ای در حال رشد هستند. برای طراحی سریع، شهودی و فوق العاده کاربردی. پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی شگفت انگیز برای ساخت اپلیکیشن های تجاری ظهور کرده است.

از آنجایی که پایتون از چابکی پشتیبانی می‌کند و می‌تواند چندین نوع برنامه تجاری را به صورت یکجا بسازد، برای راه‌حل‌های نرم‌افزار مدیریت همه‌جانبه عالی در نظر گرفته می‌شود. پایتون مجموعه‌ای از برنامه‌های مدیریت کسب‌وکار را با کتابخانه‌های پیشرفته‌اش ارائه می‌کند و توسط کسب‌وکارهای پیشرو و شرکت‌های توسعه اپلیکیشن موبایل ترجیح داده می‌شود. نتفلیکس، پینترست، ردیت و تریتون از بهترین نمونه‌های برنامه‌هایی هستند که با استفاده از پایتون ساخته شده‌اند.

 • برنامه های کاربردی مدیریت سیستم

مدیریت و مدیریت موثر پایه و اساس هر کسب و کاری است. هیچ کسب و کاری بدون مدیریت و مدیریت صحیح نمی تواند با موفقیت اداره شود. بنابراین نیاز به برنامه های مدیریت و مدیریت سریعتر از همیشه رشد کرده است. اداره و مدیریت میلیون ها وظیفه برای صاحب کسب و کار یا سایرینی که با سازمان کار می کنند بسیار سخت است. اما اگر یک برنامه بتواند درد را از بین ببرد چه؟ برنامه های ساخته شده با پایتون نیز همین کار را می کنند.

پایتون به دلیل طراحی برنامه های مدیریت سیستم شناخته شده است زیرا به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به راحتی با سیستم عامل از طریق ماژول ‘os’ ارتباط برقرار کنند. با استفاده از پایتون آنها می توانند به عملیات IO از جمله خواندن و نوشتن ساده در سیستم فایل و ساخت یک برنامه باورنکردنی دسترسی داشته باشند.

نتیجه گیری

پایتون یک زبان برنامه نویسی ساده، همه کاره و کامل است. این یک انتخاب عالی برای طراحی اپلیکیشن با پایتون به صورت مبتدی تا حرفه ای است. اگرچه دارای معایبی است اما می توان مشاهده کرد که مزایا از معایب آن بیشتر است. حتی گوگل پایتون را به یکی از زبان های برنامه نویسی اصلی خود تبدیل کرده است.

«اگر نیاز به طراحی اپلیکیشن اختصاصی و حرفه ای دارید می توانید روی خدمات ما حساب کنید.»

پیشنهاد مطالعه:
اپلیکیشن ساز رایگان وردپرس
اپلیکیشن ساز رایگان وردپرس

آمارها نشان می دهد که دستگاه های تلفن همراه در حال حاضر بر نحوه انجام کارها در اینترنت غالب هستند، مطالعه مقاله

راهنمای تبدیل سایت وردپرس به اپلیکیشن
تبدیل سایت وردپرس به اپلیکیشن

امروزه مردم بیش از هر زمان دیگری از طریق تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی خود به مرور وب مطالعه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست