آموزش تصویری انتشار اپلیکیشن در مایکت

آموزش تصویری انتشار اپلیکیشن در مایکت

آموزش گام به گام انتشار برنامه در مایکت

 • چگونه در مایکت برنامه بگذاریم؟
 • برای انتشار برنامه در مایکت چه اقداماتی لازم است؟
 • آیا انتشار اپلیکیشن در مایکت هزینه ای دارد؟ چقدر؟
 • قوانین انتشار برنامه چه مواردی هستند؟
 • و …

ما در این مقاله آموزشی قصد داریم تا ضمن آموزش تصویری و گام به گام انتشار اپلیکیشن در مایکت، به تمامی سوالات مطرح شده، که ممکن سوال شما هم باشد، پاسخ دهیم.

با پیشرفت چشم گیر تکنولوژی، بسیاری از کار ها به صورت الکترونیکی و از طریق اینترنت انجام می گیرد. در این میان، گوشی های همراه هوشمند، بزرگ ترین نقش را ایفا می کنند؛ به طور مثال شما با نصب اپلیکیشن همراه بانک به راحتی قادر خواهید بود تا بسیاری از امور بانکی خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک ها و خودپرداز ها انجام دهید. پس می توان نتیجه گرفت که اپلیکیشن ها در حال حاضر از اهمیت بالایی برخوردارند و به تبع آن طراحی اپلیکیشن موبایل نیز جزء مشاغل پر سود و پرطرفدار به حساب می آید. شما با طراحی اپلیکیشن موبایل چه در بستر اندروید و چه در بستر ios و در دسترس قرار دادن آن برای کاربران می توانید برای خود یک منبع درآمد خوب از این طریق داشته باشید.

مارکت های ایرانی و خارجی زیادی وجود دارد که افراد با مراجعه به آن ها و گذراندن مراحل اصولی و قانونی می توانند اپلیکیشن خود را در آن ها بارگذاری کرده و در اختیار کاربران بگذارند. در بین مارکت های ایرانی، کافه بازار و مایکت از محبوبیت بیشتری برخوردارند و به نوعی شناخته شده تر هستند؛ پس پیشنهاد ما به شما این است که چنانچه قصد بارگذاری اپلیکیشن خود را در یکی از مارکت ها دارید و می خواهید بازخورد خوبی برایتان داشته باشد، از این دو مارکت محبوب غافل نشوید. برای مشاهده آموزش انتشار اپلیکیشن در بازار کلیک کنید. ما در ادامه، به آموزش تصویری انتشار اپلیکیشن در مارکت رایگان و اندرویدی مایکت می پردازیم و توضیحات مربوط به هر مرحله را به طور کامل برایتان شرح خواهیم داد.

مراحل ساخت حساب کاربری در اپلیکیشن مایکت

ساخت اکانت یا حساب کاربری در مایکت: در مرحله اول شما باید یک حساب کاربری در مایکت برای خود بسازید. برای این کار، ابتدا به لینک myket مراجعه کرده و روی گزینه ی “ثبت نام” کلیک کنید.(چنانچه از قبل در مایکت حساب کاربری دارید، کافیست تا در این مرحله ایمیل خود را وارد نموده و روی “ادامه” کلیک کنید.)

وارد کردن آدرس ایمیل: اولین مرحله از ثبت نام و ساخت حساب کاربری در مایکت، وارد کردن آدرس ایمیلتان است. پس از وارد کردن آدرس ایمیل، روی گزینه ی “ادامه” کلیک کنید.(توجه داشته باشید که ایمیل وارد شده معتبر باشد و به آن دسترسی داشته باشید.)

انتشار-اپلیکیشن-در-مایکت01-اپمون

ارسال کد فعال سازی: پس از اینکه آدرس ایمیل خود را وارد کردید، یک کد برای شما از طرف مایکت ایمیل خواهد شد که باید آن را در کادر مشخص شده وارد کنید و “ادامه” را بزنید.

انتشار-اپلیکیشن-در-مایکت02-اپمون

انتشار-اپلیکیشن-در-مایکت03-اپمون

پس از انجام مراحل ذکر شده، پنل توسعه دهندگان مایکت جهت تکمیل اطلاعات برای شما باز خواهد شد که این مراحل شامل موارد زیر می باشد:

 • تفاهم نامه: در این قسمت یک سری تعاریف، قوانین و ضوابط مربوط به مایکت بیان شده است که توصیه می شود آن را مطالعه کنید. پس از مطالعه بر روی گزینه ی “مطالعه کردم” و سپس بر روی “ادامه” کلیک کنید.

انتشار-اپلیکیشن-در-مایکت04-اپمون

 • اطلاعات محرمانه: همانطور که از نام آن پیداست، این قسمت شامل اطلاعات شخصی شما می باشد و قابل نمایش برای کاربر نبوده و صرفا جهت ساخت حساب کاربری شماست. توجه کنید که در وارد کردن اطلاعات دقت کافی را داشته باشید. مواردی که در این قسمت باید وارد کنید عبارتند از:
 • نقش کاربری خود در مایکت(توسعه دهنده حقیقی / حقوقی)که برای انتشار اپلیکیشن در مایکت به صورت شخصی باید گزینه توسعه دهنده حقیقی را انتخاب کنید.
 • نام و نام خانوادگی
 • شماره تلفن
 • آپلود اسکن رنگی از کارت ملی یا صفحه اول شناسنامه تان

وارد کردن تمامی این اطلاعات الزامی است.( به جز شماره شبا ) پس از تکمیل اطلاعات بالا، روی “ادامه” کلیک کنید.

انتشار-اپلیکیشن-در-مایکت05-اپمون

 • اطلاعات نمایشی: همانطور که از نام آن می توان برداشت کرد، در این قسمت باید اطلاعاتی را وارد کنید که قابل نمایش برای کاربران است. این اطلاعات شامل عنوان فارسی و انگلیسی توسعه دهنده و ایمیل شما خواهد بود تا کاربران در صورت نیاز به ارتباط شما از طریق ایمیل اقدام کنند. پس از تکمیل اطلاعات، بر روی “ادامه” کلیک کنید.(در صورت تمایل می توانید شماره تماس و وب سایت خود را نیز در این قسمت وارد کنید.)

انتشار-اپلیکیشن-در-مایکت06-اپمون

 • تایید هویت: در این مرحله جهت تایید هویت، باید شماره همراهتان وارد نمایید و “ادامه” را بزنید.

انتشار-اپلیکیشن-در-مایکت08-اپمون

 • پایان: با طی کردن مراحل ذکر شده، فرآیند ثبت نام شما به عنوان توسعه دهنده برای انتشار اپلیکیشن در مایکت به پایان رسیده است.

انتشار-اپلیکیشن-در-مایکت09-اپمونپس از اتمام مراحل ثبت نام، شما دارای یک حساب کاربری و یک پنل کاربری به عنوان توسعه دهنده در مایکت خواهید بود. پنل مربوط به توسعه دهندگان در مایکت امکاناتی را در اختیار شما به عنوان توسعه دهنده قرار می دهد که ما در این مقاله می خواهیم نحوه ی انتشار اپلیکیشن در مایکت را شرح دهیم.

در نظر داشته باشید که در صورتی که به طراحی اپلیکیشن در اصفهان و یا دیگر شهرهای ایران نیازمندید، میتوانید روی خدمات حرفه‌ای مجموعه اپمون حساب ویژه‌ای باز کنید.

نحوه انتشار برنامه در مایکت

حال که مراحل ثبت نام و حساب کاربری در مایکت را با موفقیت به پایان رساندید، نوبت به انتشار اپلیکیشن در مایکت رسیده است؛ برای این کار باید:

 1. در پنل کاربری خود، از منوی سمت راست، گزینه ی “برنامه ها” را انتخاب کنید.
 2. پس از باز شدن صفحه ی مربوطه، روی گزینه ی برنامه جدید کلیک کنید.انتشار-اپلیکیشن-در-مایکت10-اپمون
 3. دراین قسمت باید فایل APK مربوط به اپلیکیشن خود را بارگذاری کنید و پس از اتمام عملیات آپلود فایل، روی “ثبت” کلیک کنید.انتشار-اپلیکیشن-در-مایکت11-اپمون
 4. پس از آپلود شدن اپلیکیشن در پنل، در لیست برنامه ها و در وضعیت “پیش نویس” قرار می گیرد. حال بر روی اپلیکیشن خود کلیک کنید. صفحه ی جدیدی برایتان باز می شود که در آن می توانید اطلاعات، توضیحات و تصاویر مربوط به اپلیکیشن خود را جهت انتشار اپلیکیشن در مایکت اضافه کنید. برای وارد کردن اطلاعات، کافی است تا بر روی گزینه “ویرایش” هر قسمت کلیک کنید.
 5. در قسمت اطلاعات پایه باید:
 • دسته بندی برنامه خود را مشخص کنید.
 • آیکونی که برای اپلیکیشن خود در نظر دارید آپلود کنید.
 • عنوان برنامه خود را وارد کنید.
 • توضیحاتی راجع به اپلیکیشن خود که برای کاربر مفید خواهد بود را وارد کنید.
 • ایمیل خود را جهت ارتباط کاربران با شما وارد کنید.(در صورت تمایل می توانید شماره تماس و آدرس وب سایت خود را نیز وارد کنید.)
 • رایگان بودن یا پولی بودن برنامه خود را مشخص کنید.

در نهایت، بر روی گزینه “ذخیره” کلیک کنید.

 1. برای اضافه کردن تصاویر مربوط به اپلیکیشن، باید از طریق ویرایش بخش تصاویر اقدام کنید. در این قسمت شما باید تصاویر و اسکرین شات های مربوط به برنامه تان را آپلود کنید. حداقل باید 3 تصویر برای برنامه خود قرار دهید. چنانچه از طرز استفاده از اپلیکیشن خود ویدیو تهیه کرده اید، ابتدا آن را در آپارات بارگذاری کنید و سپس لینک آن را در ان قسمت وارد کنید.
 2. پس از تکمیل اطلاعات، بر روی گزینه ی “ارسال برای تایید نهایی” کلیک کنید.
 3. برای انتشار اپلیکیشن در مایکت، برنامه شما ابتدا توسط کارشناسان بررسی می گردد و در صورت تایید، منتشر خواهد شد.

قوانین انتشار برنامه در مایکت

چنانچه قصد بارگذاری و انتشار برنامه در مایکت را دارید، باید با قوانین انتشار مایکت نیز آشنایی کامل داشته باشید و تمامی موارد را به طور کامل رعایت کنید تا روند انتشار برنامه تان دچار ایراد نگردد.  به طور کلی هر یک از مارکت های ایرانی و خارجی، دارای قوانین و مقررات خاصی هستند که بیش از 80 درصد آن ها مشترک است مانند یونیک بودن اپلیکیشن و محتواهای آن؛ اما در برخی موارد نیز باهم متفاوت اند. قوانین دو مارکت معروف ایرانی کافه بازار و مایکت، تا حد زیادی مشابه هم هستند. مانور اصلی قوانین بر روی محتوای اپلیکیشن است؛ محتواهای اپلیکیشن شامل: نام اپلیکیشن، تصاویر استفاده شده، متون داخل برنامه، صدا و ویدیو های موجود در برنامه، تبلیغات و … می شود و زمانی که حرف از محتوای اپلیکیشن است، منظور تمام موارد ذکر شده است.

قوانین انتشار برنامه در مایکت به شرح زیر است :

 • محتواهای موجود در اپلیکیشن نباید خلاف عرف و اخلاق عمومی کشور باشد، این یکی از مهم ترین بند های قوانین مربوط به مایکت است.
 • محتواهایی با موضوعیت مسائل جنسی به هر طریقی ممنوع است.
 • محتوای موجود در اپلیکیشن نباید عفت عمومی را خدشه دار کند.
 • در برنامه شما نباید مسائلی همچون نژاد پرستی، نگاه های قومیتی، تبعیض نژادی و … دیده شود.
 • چنانچه محتوای اپلیکیشن شما، خلاف قوانین رسمی کشور باشد، اپلیکیشن شما منتشر نخواهد شد.
 • محتواهای خشونت آمیز، تحریک به اعمال خشن و تهدیدآمیز برخلاف قوانین انتشار برنامه در مایکت است.
 • ترویج مواردی که برخلاف دین باشد مانند توهین به ادیان و مقدسات، ترویج قمار و شرط بندی، تبلیغ استفاده از مشروبات الکلی و … کاملا ممنوع است.
 • ترویج و آموزش راهکار های غیراخلاقی و غیرقانونی نظیر هک کردن، نفوذ، دسترسی به اطلاعات شخصی دیگران و … ممنوع است.

پیشنهاد مطالعه:
آموزش انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور
انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور

وقتی فرآیند توسعه برنامه و طراحی اپلیکیشن تکمیل می شود، زمان آن فرا رسیده است که محصول خاص خود را مطالعه مقاله

آموزش مرحله به مرحله انتشار اپلیکیشن در بازار
آموزش مرحله به مرحله انتشار اپلیکیشن در بازار

آموزش انتشار اپلیکیشن در کافه بازار در پایان این مقاله به طور کامل با نحوه انتشار اپلیکیشن در بازار به مطالعه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست