طراحی اپلیکیشن پزشکی

از آنجا که امروزه بیشتر بیمارستان‌ها از اپلیکیشن های پزشکی استفاده می‌کنند، پزشکان به سرعت پذیرش و درمان خود را تغییر داده‌اند. آن روزهایی که مردم برای مراجعه به متخصص صف کشیده بودند دیگر گذشته است. امروزه مراکز درمانی با طراحی اپلیکیشن پزشکی قادر به تعامل بین بیماران و پزشکان هستند و به بیمار این امکان را می‌دهد که کل فرایند پزشکی را ساده‌تر کند. همچنین طراحی برنامه‌های کاربردی پزشکی و سلامت، خدمات پزشکی را بهبود می‌بخشد.

طراحی اپلیکیشن پزشکی

اپلیکیشن پزشکی چیست؟

یک برنامه تلفن همراه برای پزشکان، داروخانه‌ها و مراکز درمانی بسیاری از مراحل درمان بیمار را تسهیل می‌کند. امروزه بسیاری از مردم نیازهای پزشکی و اطلاعات پزشکی خود را از طریق تحقیقات اینترنتی، اپلیکیشن های پزشکی و حضور آنلاین دریافت می‌کنند که تجارت را تقویت کرده است. در واقع طراحی اپلیکیشن پزشکی و سلامت مانند یک مطب مجازی است که از طریق آن یک پزشک می‌تواند با بیماران ارتباط برقرار کرده و اخبار یا اطلاعاتی را در قالب مقاله و سایر موارد برای اطلاعات عمومی قرار داده و اطلاعات مفیدی را به بیماران منتقل کند.

اطلاعاتی مانند اطلاعات تماس، رزرو آنلاین، شرایط پرداخت آنلاین، قسمت نظرسنجی و … در صورت تمایل، در این قسمت می‌توانید دستگاه‌های خود را با عکس‌های زیبا و جذاب حتی به عنوان بخشی از اخبار و مقالات جهان مربوط به به کسب و کار خود و بیماران قرار دهید.

طراحی اپلیکیشن پزشکی

مزایای طراحی اپلیکیشن پزشکی

مراقبت از بیمار در منزل

برنامه موبایل مراقبت‌های بهداشتی برای پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان مراقبت‌های بهداشتی نعمت محسوب می‌شود و پزشکان را در مورد علائم و شرایط سلامتی بیمار به روز می‌کند. این برنامه‌ها را می‌توان برای بررسی علائم بیماری و ایجاد گزارش طراحی کرد. به دنبال گزارش، پزشک ممکن است حتی با ارائه نسخه‌هایی که از طریق برنامه قابل دسترسی است، تصمیمات مناسبی بگیرد.

مراقبت به موقع حتی در مکان‌های دور افتاده

مکان‌های روستایی یا مناطق دورافتاده با امکانات محدود مراقبت‌های بهداشتی در مجاورت می‌توانند از برنامه‌های تلفن همراه مراقبت‌های بهداشتی استفاده کنند. با استفاده از طراحی اپلیکیشن پزشکی و سلامتی، این مناطق می‌توانند از مراقبت به موقع بهره مند شوند. با برنامه ریزی تماس‌های ویدئویی با پزشکان که نسخه (در صورت وجود) را به صورت دیجیتالی ارائه می‌دهند، اکثر ساکنان مناطق دور می‌توانند بدون نیاز به سفر به بیمارستان از مراقبت‌های بهتری برخوردار شوند.

مراقبت‌های بهداشتی با اینترنت اشیا (IoT)

IoT با جمع آوری داده‌ها از دستگاه‌های متصل به مراقبت‌های بهداشتی (مانند پوشیدنی‌ها) و انتقال آن به ارائه دهنده خدمات درمانی، کار را برای همه متخصصان مراقبت‌های بهداشتی ساده می‌کند. این فناوری نظارت بر پارامترهای حیاتی سلامت و هشدار ارائه دهنده خدمات بهداشتی را در صورت فراتر رفتن از مقدار آستانه آسان می‌کند. اینترنت اشیا با برنامه‌های تلفن همراه پزشکی و بهداشتی همکاری می‌کند و خدمات بهتری را به بیماران ارائه می‌دهد و در عین حال فرصت‌های درآمدزایی را برای ذینفعان ایجاد می‌کند.

تشخیص دقیق بیمار

برنامه‌های تلفن همراه مراقبت‌های بهداشتی با رویکرد تشخیص سلامت هوشمند خود خطاهایی را که ممکن است برای بیمار کشنده باشد به حداقل می‌رساند. با نظارت دقیق بر سلامت، پزشکان می‌توانند داروی مناسب با دوز مناسب را برای بیماران تجویز کنند. اپلیکیشن های پزشکی و سلامت از حسگرها برای ردیابی و نظارت دقیق پارامترهای مختلف سلامت استفاده می‌کنند.

گزینه‌های پرداخت امن

ایستادن در صف انتظار برای پرداخت صورتحساب پزشکی شما یک چیز گذشته است. با درگاه‌های پرداخت امن که با برنامه‌های تلفن همراه مراقبت‌های بهداشتی ادغام شده است، پرداخت قبض به یک فرایند بدون دردسر تبدیل می‌شود. برای پرداخت به موقع صورتحساب‌ها، بین حالت پرداخت دلخواه خود را انتخاب کنید. همچنین اگر پرداخت را فراموش کرده‌اید، این برنامه‌ها به عنوان یادآوری اعلان ارسال می‌کنند.

قدرت نظارت بر سلامتی شما

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از برنامه‌های تلفن همراه مراقبت‌های بهداشتی، قدرت ردیابی و نظارت بر سلامتی هر روز است. مارک‌هایی مانند Fitbit با مجموعه‌ای از ساعت‌های هوشمند، ردیاب‌ها و سایر دستگاه‌های پوشیدنی به افراد امکان دسترسی به نظارت و بهبود سلامت خود را به صورت روزانه می‌دهد. با استفاده از برنامه‌های قدرتمند مراقبت‌های بهداشتی، بیماران می‌توانند موارد زیر را اندازه گیری کنند: فشار خون، سطح قند خون، سطح کلسترول و ...

هزینه طراحی اپلیکیشن پزشکی

طراحی اپلیکیشن پزشکی

پکیج پایه

شروع قیمت از
26 میلیون
 1. نسخه اندروید 
 2. فاقد نسخه PWA
 3. فاقد نسخه IOS
 4. دارای UI اختصاصی
 5. پشتیبانی سالیانه
 6. مشاوره و ایده پردازی
 7. سناریو نویسی مرحله به مرحله توسط تیم اپمون
 8. برنامه نویسی بعد از تایید گرافیک و رابط کاربری (UI)
طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

پکیج حرفه ای

تماس بگیرید
 1. نسخه اندروید
 2. نسخه PWA
 3. نسخه IOS
 4. دارای UI اختصاصی
 5. پشتیبانی سالیانه
 6. مشاوره و ایده پردازی
 7. سناریو نویسی مرحله به مرحله توسط تیم اپمون
 8. برنامه نویسی بعد از تایید گرافیک و رابط کاربری (UI)

اهمیت طراحی اپلیکیشن پزشکی

همراه همیشگی بیماران

طراحی برنامه‌های پزشکی برای پزشکان، کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها روند درمان بیماران را تسریع می‌کند. پزشکان می‌توانند از آن برای ارتباط با بیماران خود استفاده کنند و اطلاعات و مقالات مفید پزشکی را در اختیار بیماران قرار دهند. این اطلاعات شامل اطلاعات تماس، نحوه پرداخت آنلاین، رزرو آنلاین و موارد دیگر است.

طراحی اپلیکیشن پزشکی
طراحی اپلیکیشن پزشکی

راهنمای انتخاب پزشک بیمار

فضای مجازی در بین مردم بسیار محبوب شده است و مردم به دنبال بهترین‌ها برای همه چیز در زندگی، از جمله درمان بیماری‌ها در فضای مجازی هستند. در نتیجه داشتن پزشکانی که در زمینه فضای مجازی تخصص دارند ضروری است. پزشکان می‌توانند به سؤالات کاربران پاسخ دهند و تخصص خود را ارائه دهند تا کاربران بتوانند به راحتی پزشک مورد نظر خود را پیدا کنند. بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مراکز درمانی نیز می‌توانند از این امکانات استفاده کنند.

ارائه خدمات به بیماران با هزینه کمتر

حتی اگر مطب یا کلینیک پزشکی شما در مرکز شهر باشد در بهترین حالت ممکن، هنوز افرادی در سایر نقاط شهر یا شهرک‌ها هستند که نمی‌توانند از خدمات شما بازدید کنند و قدرت تصمیم گیری را دارند یا نمی‌توانند در هر زمان کشورهای مختلف را ترک کنند. بنابراین در همان شهر و مناطق نزدیک به محله، نیازهای درمانی خود را برطرف می‌کنند. اکنون اگر طراحی برنامه پزشکی دارید، می‌توانید این فاصله را پر کرده و خدمات خود را در هر کجا که می‌خواهید ارائه دهید.

طراحی اپلیکیشن پزشکی
طراحی اپلیکیشن پزشکی

مشاهده تخصص پزشکان

با طراحی اپلیکیشن پزشکی، این امکان را به خود می‌دهید که توسط کاربران دیده و بررسی شود. اما باید توجه داشته باشید که خلاقیت در این زمینه می‌تواند شما را منحصر به فرد کند. این توانایی در علم تجارت مزیت رقابتی نامیده می‌شود. همانطور که تجربه نشان داده است، یک ایده خوب بهتر از کیفیت است. البته این گفته مخالفان زیادی داشت، زیرا آنها معتقدند که برای پذیرش محصول توسط کاربران باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد. بنابراین یک به یک برنامه باید ایده خوب و کیفیت معمولی داشته باشد.

بازاری برای راهنمایی بیماران فراهم کنید

در فضای مجازی می‌توانید در این فضاها جستجو و جستجو کنید تا اطلاعات مورد نظر خود را در هر موضوعی پیدا کنید. به عبارت دیگر، نتیجه جستجوی کاربر نمایش داده می‌شود. یکی از ویژگی‌های مثبت طراحی اپلیکیشن پزشکی این است که می‌توانید پیام‌ها را به صورت حساب شده در فواصل زمانی خاص برای کاربران ارسال کنید. این موارد می‌تواند شامل تخفیف، خدمات جدید، مقالات منتشر شده و غیره باشد که با یک کلیک قابل دسترسی است.

طراحی اپلیکیشن پزشکی

برندسازی با ساخت اپلیکیشن پزشکی

ساخت اپلیکیشن پزشکی تلفن همراه می‌تواند ویژگی‌های خاصی را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید نام تجاری خود را ارتقا دهید. شما برگه‌ای دارید که می‌توانید در هر رنگ و ظاهری به ارمغان بیاورید و خود را با هر ادبیات و لحنی که می‌خواهید به کاربران معرفی کنید. البته نام تجاری محدود به این موارد نیست اما یک برنامه اختصاصی می‌تواند در بیشتر موارد در این تلاش به شما کمک کند.

توجه داشته باشید که از نظر کاربران، شما در تلفن همراه آنها هستید و با هماهنگی‌هایی که انجام داده‌اید، کار را برای آنها آسان کرده‌اید. به خاطر داشته باشید که در گذشته مجبور بودید وارد رستوران شوید تا پشت میز یک رستوران مورد علاقه بنشینید. بسته به اینکه کجا و کجا می‌روید، اگر فرصت کردید، می‌توانید میز دلخواه خود را در آن رستوران یا کافه پیدا کنید.

با گذشت زمان همه چیز کمی بیشتر از اینترنت شد و شما در حال رزرو مکان خود در خانه و محل کار هستید. اما تلفن‌های همراه، چون همیشه در کنار کاربران خود هستند، نیاز به رایانه‌های رومیزی و مکان مناسب برای اتصال به اینترنت را برطرف کرده است. به یاد داشته باشید که کاربران انتظارات بیشتری دارند و هر روز آسایش بیشتری می‌طلبند. همچنین باید بپذیریم که ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که مثل قبل بی تاب است. این همان چیزی است که انگیزه نوآوری و پیشرفت در جهان و در طول تاریخ را برانگیخت.

معروف‌ترین اپلیکیشن های پزشکی

طراحی اپلیکیشن پزشکی

الو دکتر

اپلیکیشن الو دکتر یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پزشکی است که چندین سال است محبوبیت زیادی دارد. این یک برنامه آموزنده کامل برای اخبار و اطلاعات پزشکی و بهداشتی است. همچنین پایگاه داده‌ای است که اطلاعاتی در مورد بیماری‌ها، علائم و نشانه‌ها به همراه روش‌های پیشگیری و درمان ارائه می‌دهد.

طراحی اپلیکیشن پزشکی

پزشکت

یکی دیگر از برنامه‌های پزشکی معروف در ایران، برنامه پزشکت است. اپلیکیشن پزشکت یک برنامه پزشکی جامع است که پزشکان و مشاوران را در هر زمان و هر مکان به شما نزدیک می‌کند. در این برنامه می‌توانید نکات صوتی، تصویری و متنی دریافت کنید. پزشکت همچنین مرجع محتوای پزشکی است.

طراحی اپلیکیشن پزشکی

پذیرش 24

اپلیکیشن پذیرش 24 یک برنامه ملاقات پزشکی است. در این برنامه می‌توانید یک مشاوره پزشکی آنلاین دریافت کنید یا با بهترین پزشکان کشور وقت بگیرید. تنها با چند کلیک ساده می‌توانید روزهای خالی پزشک خود را مشاهده کنید.

طراحی اپلیکیشن پزشکی

پزشک بوک

اپلیکیشن پزشک بوک یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پزشکی است که در زمینه مشاوره آنلاین، قرار ملاقات و پرونده الکترونیکی کار می‌کند. در این برنامه می‌توانید با صدها متخصص و فوق تخصص مشورت ویدیویی یا متنی انجام دهید.

طراحی اپلیکیشن پزشکی اندروید

طراحی اپلیکیشن پزشکی

اکثر تلفن‌های همراه موجود در بازار از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند. به این ترتیب می‌توان گفت که بخش بیشتری از جامعه آماری مخاطبان شما را افرادی تشکیل می‌دهند که از تلفن‌های اندرویدی استفاده می‌کنند. به همین دلیل اگر می‌خواهید تنها یک برنامه برای پروژه خود داشته باشید، بهتر است این گزینه را در اولویت قرار دهید، زیرا با طراحی یک اپلیکیشن پزشکی اندرویدی می‌توانید به بیش از 90% مشتریان و مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

طراحی اپلیکیشن پزشکی IOS

طراحی اپلیکیشن پزشکی

از سوی دیگر با وجود استفاده کمتر از آیفون، طراحی نرم افزار خاصی برای این گوشی‌ها نیز ایده بدی نیست. به طور کلی تلاش شما باید این باشد که درخواست خود را تا آنجا که ممکن است به افراد بیشتری ارائه دهید. خوشبختانه ما در شرکت طراحی اپلیکیشن اَپمون، متخصصانی داریم که برنامه‌های Android و iOS را طراحی می‌کنند.

ویژگی‌های اپلیکیشن های پزشکی اَپمون

کلیدها و منوها مناسب

انتخاب نوع منو و اندازه کلید تأثیر زیادی بر قابلیت استفاده از برنامه دارد. بهتر است کلیدها در جای مناسب قرار داشته باشند و خیلی به هم نزدیک نباشند. توجه داشته باشید که این بخش‌ها باید برای اندازه‌های مختلف صفحه نمایش طراحی شوند.

رنگ مناسب

انتخاب رنگ مناسب برای طراحی فضای برنامه مهم است. به عنوان مثال استفاده از رنگ‌های سرد در پس زمینه مانند سفید، سبز، آبی و گرما برای آرامش فرد بسیار مناسب است. از طرف دیگر انتخاب رنگ رابطه مستقیمی با لوگوی برند شما خواهد داشت.

رابط کاربری منحصر به فرد

طراحی رابط کاربری بخش مهمی از برنامه سازی است. با استخدام طراحان گرافیک متخصص می‌توان با خیال راحت گفت که در نهایت یک نرم افزار با رابط کاربری منحصر به فرد ارائه می‌دهیم.

تجربه کاربری آسان

علاوه بر رابط کاربری برنامه، ما به تجربه کاربری آن توجه ویژه‌ای داریم. برای ما بسیار مهم است که نرم افزار از قسمت‌های مجزا تشکیل شده باشد. کاربر باید بتواند تنها با چند بار لمس تلفن به صفحه مورد نظر خود برود.

ایجاد احساس مالکیت و وفاداری در بین بیماران

از جمله کارهایی که در گذشته برای ایجاد حس مالکیت و وفاداری انجام می‌دادند، ارائه خدمات مانند کارت امتیازی، کوپن تخفیف یا حتی ردیابی مشتریان پس از خرید بود. اما امروزه با توجه به خدمات ارائه شده در دنیای فناوری و اطلاعات، این مسئولیت به برنامه‌های تلفن همراه محول می‌شود. برای درک بهتر این موضوع فرض کنید شما توانسته‌اید به هر مشتری که از مراقبت‌های بهداشتی شما استفاده می‌کند، یک دستگاه الکترونیکی کوچک بدهید. به علاوه شما این فرصت را داشتید که افراد را مجبور کنید تا دستگاه شما را بیاورند.

طراحی اپلیکیشن پزشکی

سوالات متداول

پس از بررسی تمام جزئیات ایده شما، تیم طراحی اپلیکیشن اَپمون یک پیشنهاد و یک وایرفریم برای شما ارسال می‌کند که شامل تمام جزئیات فرایند کسب و کار، از جمله هزینه و زمان اجرای آن است.

بله، می‌توانید طرح خود را با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مانند Photoshop یا Illustrator یا روی کاغذ بکشید و برای تیم طراحی اپلیکیشن اَپمون ارسال کنید. پس از بررسی مدل توسط تیم فنی، طراحی رابطه کاربر با برنامه آغاز می‌شود.

بله، برنامه‌ها پس از تأیید نهایی کارفرما در Google Play، App Store، سیب و بازار و غیره منتشر خواهند شد.

معمولاً 1 الی 2 ماه طول می‌کشد تا پروژه‌های استاندارد توسعه برنامه کاربردی تکمیل شود، اما زمان دقیق پس از بررسی ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص برنامه مشخص می‌شود.

فهرست