طراحی اپلیکیشن آموزشی

امروزه طراحی برنامه‌های آموزشی یکی از چیزهای مهمی است که تقریباً همیشه و همه جا یافت می‌شود. این روزها با توجه به پیشرفت تکنولوژی، علاوه بر افزایش تعداد کاربران تلفن همراه، استفاده از طراحی اپلیکیشن آموزشی اندروید و iOS افزایش یافته است. همچنین، بسته شدن مدارس و مراکز آموزشی حضوری نیز به توسعه این نوع اپلیکیشن های موبایل بسیار کمک کرده است.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

اپلیکیشن آموزشی چیست؟

با طراحی اپلیکیشن آموزشی می‌توانید دسترسی به بسیاری از فایل‌ها را فراهم کنید. از جمله فایل‌های متنی مانند کتاب‌ها الکترونیکی، کتاب‌های صوتی، ویدئو، کتابخانه‌های الکترونیکی، منابع آموزشی، کمک آموزشی، فیلم‌های آموزشی و غیره نمونه‌ای از منابع آموزشی برای کاربران است. دسترسی به این فایل‌ها با برنامه‌های تلفن همراه بسیار آسان است. حتی کلاس‌های آنلاین و گفتگوی مجازی به دانش آموزان و دانش آموزان در برنامه‌های آموزشی اعمال می‌شود.

مزایای طراحی اپلیکیشن آموزشی

استفاده از اوقات فراغت

اپلیکیشن آموزشی در یک گوشی هوشمند بهترین راه برای استفاده از زمان کودکان به طور مؤثر است. کودکان می‌توانند از اوقات فراغت خود استفاده کنند تا چیزهای جدید را با استفاده از یک برنامه تلفن همراه برای آموزش و پرورش یاد بگیرند.

تعامل با کیفیت

برنامه‌های آموزشی به دانش آموزان کمک می‌کنند تا علاقه خود را به تحصیلات خود افزایش دهند و آنها به دانش آموزان کمک می‌کنند تا بیشتر در مورد آموزش خود نگران شوند. برنامه‌های آموزشی نیز در افزایش تعامل بین والدین و معلمان مفید هستند.

دسترسی 24 ساعته

در حال حاضر برنامه آموزش و پرورش برای دانش آموزان می‌تواند به تردید در هر زمان و هر کجا که هیچ محدودیت زمانی و نیاز به معلمان ندارد، کمک کند. تعداد زیادی از برنامه‌های موبایل آموزشی موجود در بازار وجود دارد.

یادگیری سیستماتیک

طراحی اپلیکیشن آموزشی یادگیری هوشمندانه و سیستماتیک را با هم فعال می‌کند. کل محتوای در یک برنامه آموزشی به گونه‌ای تنظیم شده است که تمایل دانش آموز را برای یادگیری چیزهای بیشتر افزایش می‌دهد و همچنین به شیوه‌ای سیستماتیک افزایش می‌یابد.

تجزیه و تحلیل روند آموزش

یکی از ویژگی‌های مهم طراحی اپلیکیشن آموزشی، بررسی و تجزیه و تحلیل روند آموزش است. برنامه‌های آموزشی نتایج بررسی‌های گرافیکی را نشان می‌دهند تا نرخ رشد یا از دست دادن را ببینند.

ایجاد ارتباط تعاملی

رابطه بین استاد و دانش آموزان و همچنین دانش آموزان با یکدیگر، مزایای یک برنامه آموزشی هستند. با استفاده از قابلیت‌های چت در برنامه، آن‌ها می‌توانند در هر لحظه ارتباط برقرار کنند.

هزینه طراحی اپلیکیشن آموزشی

پکیج پایه

شروع قیمت از
22 میلیون
 1. نسخه اندروید 
 2. فاقد نسخه PWA
 3. فاقد نسخه IOS
 4. دارای UI اختصاصی
 5. پشتیبانی سالیانه
 6. مشاوره و ایده پردازی
 7. سناریو نویسی مرحله به مرحله توسط تیم اپمون
 8. برنامه نویسی بعد از تایید گرافیک و رابط کاربری (UI)

پکیج حرفه ای

تماس بگیرید
 1. نسخه اندروید
 2. نسخه PWA
 3. نسخه IOS
 4. دارای UI اختصاصی
 5. پشتیبانی سالیانه
 6. مشاوره و ایده پردازی
 7. سناریو نویسی مرحله به مرحله توسط تیم اپمون
 8. برنامه نویسی بعد از تایید گرافیک و رابط کاربری (UI)

سفارش ساخت اپلیکیشن آموزشی

باید بدانید که برای راه اندازی و ساخت اپلیکیشن آموزشی، باید نکات مهم را در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که طراحی یک برنامه آموزشی حرفه‌ای سفارشی یک فرآیند زمان بر است. اگر نیاز فوری به طراحی برنامه دارید یا هزینه برای شما در اولویت است و می‌خواهید با کمترین هزینه صاحب یک برنامه آموزشی برای خود شوید، یکی از راه حل‌های مناسب برای شما استفاده از برنامه‌های آموزشی آماده است که کمترین زمان و هزینه را برای محتوا صرف کنید.

ایده های طراحی اپلیکیشن آموزشی

اپلیکیشن بازی‌های آموزشی و آزمون‌ها

ایده عالی دیگر ایجاد یک برنامه آموزشی با بازی‌ها و آزمون‌های مختلف است که به دانش آموزان در هر سنی اجازه می‌دهد بازی‌ها و آزمون‌های مربوط به آموزش را انجام دهند. آزمون‌ها و بازی‌های برنامه می‌تواند در موضوعات مختلف مانند ریاضیات، علوم، کامپیوتر، سؤالات گرامر انگلیسی و غیره باشد. این به دانش آموزان اجازه می‌دهد تا یاد بگیرند و همچنین دانش خود را در مورد این موضوع آزمایش کنند.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

اپلیکیشن آموزشی پرسش و پاسخ

یک برنامه پرسش و پاسخ ساده و کاربردی برای دانش آموزان بسازید که بر اساس آن می‌توانند سؤالات خود را در رابطه با موضوع و موضوع خاص ارسال کنند. معلم سؤال را می‌خواند و متناسب با آن پاسخ می‌دهد. این برنامه می‌تواند توسط هر گروه سنی دانش آموزان در سراسر جهان استفاده شود. به طور کلی می‌توان از برنامه‌ای مانند quora برای افزایش تعامل بین معلمان و دانش آموزان استفاده کرد.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

اپلیکیشن آموزشی معلم خصوصی

این یک ایده ساده و در عین حال مؤثر است که بتواند یک معلم شخصی یا برنامه معلم درخواستی بسازد و دانش آموزان یا والدین آن‌ها را قادر سازد که در صورت نیاز برای دانش آموزان، معلم‌های درخواستی برای همه یا یک موضوع خاص استخدام کنند. آن‌ها می‌توانند بهترین معلم را از لیست مدرسین انتخاب کرده و فوراً با آن‌ها چت کنند. در اینجا دانش آموزان می‌توانند یک معلم خصوصی که به صورت آنلاین تدریس می‌کند یا معلم خصوصی را انتخاب کنند، که به صورت مرتبط با آن‌ها به صورت حضوری آموزش می‌دهد.

اپلیکیشن سرویس مدرسه

یک برنامه سرویس مدرسه ایجاد کنید، که به والدین و مدیران مدرسه اجازه می‌دهد راننده سرویس را در زمان واقعی ردیابی کنند. آن‌ها قادر خواهند بود از محل زندگی دانش آموزان و سرعت اتوبوس مطلع شوند. علاوه بر این، برنامه به والدین اجازه می‌دهد تا یادآوری‌هایی را برای انتخاب و خروج فرزند خود تنظیم کنند و هنگامی که به نقطه مورد نظر رسید، اعلان فوری دریافت کنند. سیستم مدیریت مدرسه می‌تواند این برنامه را برای امنیت و راحتی بیشتر بسازد.

اپلیکیشن آموزشی دوره‌های تخصصی

تعداد زیادی از مدارس در حال توسعه برنامه‌های مدرسه برای بهبود آموزش، مدیریت مدرسه و ارتباطات در مدارس خود هستند. اما دوره‌های تخصصی زیادی وجود دارد که برای افزایش رشته تحصیلی شما ارائه می‌شود. به عنوان مثال دوره‌های مدیریت بیمارستان یا دوره نرم افزارهای جدید. این دوره‌ها بخشی از برنامه درسی مدرسه نیستند، بنابراین برای افزودن این مطلب به لیست تخصص خود به منبع خارجی نیاز دارید.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

اپلیکیشن های امتحانی رقابتی

تعداد زیادی برنامه در بازار موجود است که در موضوعات مختلف مانند دانشکده پزشکی، دانشکده‌های حقوق، دانشکده‌های تجاری و غیره تخصص دارند تا به کاربر کمک کنند تا برای آزمون رقابتی آماده شود. این برنامه‌ها یک برنامه مطالعه دقیق ارائه می‌دهند که کاربر می‌تواند برای آماده سازی برای معاینه از آن پیروی کند. طرح مطالعه به دانش آموز اجازه می‌دهد تا هر موضوعی را به طور عمیق بفهمد و همچنین الگوهای سؤال سال‌های گذشته را ارائه دهد تا کاربر را برای امتحان آینده آماده کند.

اپلیکیشن های آموزش زبان

یادگیری یک زبان جدید می‌تواند بسیار غنی کننده باشد اما یادگیری آن در مدرسه یا مستقیماً از زبان مادری همیشه ممکن نیست. بهترین راه برای یادگیری سریع و آسان استفاده از یک برنامه است و برنامه یادگیری زبان برای شما بهترین است. برنامه‌های آموزش زبان دارای دستورالعمل‌های صوتی هستند که به کاربر اجازه می‌دهد بفهمد کلمه چگونه تلفظ می‌شود. بسیاری از برنامه‌ها همچنین امکان یادگیری از زبان مادری را در سطوح بالاتر ارائه می‌دهند. این روش یادگیری نیز بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

اپلیکیشن های آموزشی مهارت محور

اگر همیشه به موسیقی علاقه داشتید اما هرگز نتوانستید زمان حضور در کلاس‌ها را پیدا کنید، یادگیری آن از طریق یک برنامه آموزش الکترونیکی یک راه عالی برای شروع سریع است. برنامه‌هایی را خواهید آموخت که به شما یوگا، کد نویسی، بانکداری، آشپزی، نقاشی و بسیاری مهارت‌های دیگر را آموزش می‌دهد. این به صرفه جویی در وقت و یادگیری مهارت‌های جدید در کنار انجام کار یا مشاغل کمک می‌کند.

طراحی اپلیکیشن آموزشی اختصاصی

یک برنامه آموزشی سفارشی دارای کاربردها و کارایی‌های زیادی است، به شرط اینکه امکان سنجی و بازار هدف خاص آن را در نظر گرفته باشید. پس از طراحی وایر فریم برنامه، توسط یک متخصص گرافیک و طراحی رابط کاربری آن بررسی می‌شود و در نهایت برنامه نویسی توسط یک برنامه نویس شروع می‌شود و برنامه وارد مرحله آزمایش می‌شود. در صورت عدم وجود مشکل، درخواست طراحی اپلیکیشن آموزش تکمیل می‌شود.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

ویژگی‌های اپلیکیشن های آموزشی اَپمون

آموزش‌های زنده و تعاملی

برخی از دانش آموزان هستند که توانایی بالایی در درک همه چیز دارند. با این حال برخی از دانش آموزان نیز وجود دارند که چندان خوب نیستند و نیاز به راهنمایی در مورد برخی موضوعات سخت دارند. شما نمی‌خواهید دانش آموزان شما در هر موضوعی گیر کنند. برای این منظور شما باید یک ویژگی را در آن قرار دهید تا بتوانید به دانش آموزان خود اجازه دهید در سخنرانی‌های زنده و جلسات آموزشی مربیان خود شرکت کنند. این جلسات تعاملی زنده به دانش آموز اجازه می‌دهد تا هر گونه شک و تردید را برطرف کند یا به هر سوالی که در مورد یک موضوع خاص دارند پاسخ دهد.

UI و UX مناسب

طبق نقل قول‌های معروف، اولین برداشت آخرین تأثیر است. دانش آموزان، والدین و مدارس تنها در صورت بارگیری برنامه آموزشی از جذاب‌تر و ساده‌تر استفاده می‌کنند. این یک عامل بسیار مهم است زیرا اولین قدم در ترویج استفاده از برنامه است. باید با گروه سنی کاربر و زمینه تحصیلی هماهنگی داشته باشد. اگر قصد دارید یک برنامه تلفن همراه برای آموزش ایجاد کنید، باید در مورد نقش UI/UX در برنامه‌های تلفن همراه بدانید. این به شدت بر روی کاربران برنامه شما تأثیر می‌گذارد.

کیفیت محتوا

محتوای صفحه نباید بسیار گسترده باشد زیرا برای چشم کاربر سخت می‌شود. از آنجا که یک برنامه تلفن همراه است، منطقه قابل مشاهده نسبتاً کوچک است، بنابراین با محتوای زیاد ممکن است علاقه کاربر را از دست بدهید. استفاده از انیمیشن و گرافیک در صورت امکان برای حفظ علاقه در طول دوره خوب است. استفاده از فیلم‌های آموزشی یک راه عالی برای آموزش و حفظ رویکرد انسانی در کل فرایند یادگیری است.

اعلان‌ها و فعالیت‌های دوره

طراحی اپلیکیشن آموزشی باید دارای یک ویژگی اعلان خوب باشد که به کاربر در اطلاع رسانی تمام به روزرسانی های مورد نیاز کمک کند. شکستن یکنواختی یادگیری با فعالیت‌های مختلف مرتبط با دوره ایده خوبی است. کاربران می‌توانند از آخرین رویدادهای مربوط به دوره‌ای که در یک انجمن فعالیت گذرانده‌اند مطلع شوند.

متصل به وب

داشتن یک برنامه آموزشی که به کاربران اجازه می‌دهد به مقالات مرتبط دیگر دسترسی داشته باشند و فیلم‌های انگیزشی را تماشا کنند که اشتیاق دانش آموزان را به وب افزایش می‌دهد بسیار عالی خواهد بود. این به دانش آموزان این فرصت را می‌دهد تا سایر اطلاعات مرتبط را که می‌توانند از وب فیلتر شوند مشاهده کنند. این کار با ارائه تعدادی مقاله به صرفه جویی در زمان اسکن مقالات مختلف از طریق وب، برای دانش آموزان صرفه جویی می‌کند.

آزمون‌های منظم و اختصاصی

گنجاندن ارزیابی‌ها در برنامه‌های eLearning برای آزمایش درک کاربر بسیار مهم است. با این کار آن‌ها قادر خواهند بود بدانند در چه موضوعاتی ضعیف هستند و باید تلاش بیشتری کنند. هر هفته مقالات آزمایشی را برای دانش آموزان بارگذاری کنید و با دادن این آزمون آن‌ها می‌توانند دانش خود را آزمایش کنند. به غیر از این می‌توانید در هر زمان با سؤالات تصادفی به آنها عکس بگیرید و سپس آنها را به کارت امتیازی خارجی پیوند دهید.

برترین اپلیکیشن های آموزشی

طراحی اپلیکیشن آموزشی

گاجینو

اپلیکیشن آموزشی گاجینو یک برنامه تلفن همراه برای آموزش محتواهای درسی است. کاربران این برنامه اغلب دانش آموزان هستند. آموزش‌های ارائه شده در این برنامه شامل کتاب‌هایی از انتشارات گاج است. همچنین بسیاری از آزمون‌ها و امتحانات در این برنامه از دانش آموزان گرفته می‌شود تا بتوانند خود را بهتر ارزیابی کرده و برای امتحانات مختلف بهتر آماده شوند.

آزمون‌های

مکتب خونه

اپلیکیشن آموزشی مکتب خونه یکی از برنامه‌های آموزشی در زمینه تدریس در بهترین دانشگاه‌های ایران از جمله دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و … است. مکتب خونه آرشیو بزرگی از آموزش‌های فارسی در زمینه‌های مختلف است و همچنین می‌توانید با گذراندن آنلاین دوره‌های مدرسه خانگی، گواهینامه رسمی از تنظیم کننده مدرسه خانگی دریافت کنید.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

دولینگو

برنامه یادگیری زبان دولینگو یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های آموزشی در جهان است. برنامه Duolingo در سال 2014 راه اندازی شد و انقلابی در صنعت آموزش زبان انگلیسی ایجاد کرد. این برنامه بسیاری از زبان‌های زنده جهان را در قالب بازی آموزش می‌دهد. پس از برنده شدن در هر مرحله، پاداش‌هایی دریافت خواهید کرد که انگیزه شما را برای یادگیری بیشتر تقویت می‌کند.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

یودمی

اپلیکیشن آموزشی یودمی یکی از برنامه‌های شناخته شده در زمینه آموزش اندروید است. این برنامه در بین کاربران بسیار محبوب است. همچنین این اپلیکیشن توجه ویژه‌ای به آموزش مهارت‌ها دارد. در این برنامه آموزشی در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش نرم افزار Adobe، نرم افزار مایکروسافت و حتی آموزش مهارت‌های آشپزی و صحبت کردن و … وجود دارد.

زبان‌های برنامه نویسی اپلیکیشن آموزشی

در شرکت اَپمون از زبان‌های مختلف برنامه نویسی برای طراحی انواع مختلف برنامه‌های آموزشی استفاده می‌کنند و بهترین و مفیدترین زبان‌های برنامه نویسی برای برنامه‌های آموزشی java و php است. زبان برنامه نویسی جاوا قدیمی‌ترین زبان برنامه نویسی است که در بین برنامه نویسان بسیار محبوب است و سیستم عامل محبوب اندروید نیز یکی از محصولات زبان برنامه نویسی جاوا است. طراحان برنامه نویسان و برنامه نویسان از جاوا اسکریپت برای طراحی و تولید انواع برنامه‌های کاربردی برای انواع سیستم عامل‌ها استفاده می‌کنند.

زبان برنامه نویسی php یکی دیگر از زبان‌های برنامه نویسی است که در گذشته فقط برای طراحی وب سایت‌های پویا استفاده می‌شد. اگر امروزه از آن برای طراحی انواع برنامه‌ها استفاده می‌کنند. در حال حاضر بیش از 80% از طراحان برنامه در سراسر جهان از زبان برنامه نویسی PHP به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد آن استفاده می‌کنند.

طراحی اپلیکیشن آموزشی
طراحی اپلیکیشن آموزشی

سوالات متداول

پس از بررسی تمام جزئیات ایده شما، تیم طراحی اپلیکیشن اَپمون یک پیشنهاد و یک چارچوب الکترونیکی برای شما ارسال می‌کند که شامل تمام جزئیات فرآیند کسب و کار، از جمله هزینه و زمان اجرای آن است.

شما عزیزان ابتدا مبلغی را به عنوان پیش پرداخت و مابقی را پس از اتمام پروژه پرداخت می‌کنید.

بله. برای پیشرفت تجارت شما، ما این برنامه را در فروشگاه‌های تلفن همراه قرار داده‌ایم تا شما، کاربران و مشتریان شما بتوانند از آن استفاده کنند.

کلیه خدمات نرم افزاری و طراحی اپلیکیشن اَپمون شامل یک سال پشتیبانی کامل حرفه‌ای می‌باشد. همچنین پشتیبانی به طور صورت آنلاین و آفلاین می‌باشد.

پس از طراحی برنامه تلفن همراه و تکمیل فرایند توسعه برنامه، برنامه شما به مدت یک سال (شامل توسعه، امنیت، پشتیبانی و غیره) توسط شرکت اَپمون به طور کامل پشتیبانی می‌شود. در صورت رضایت، یک سال یا 6 ماه قرارداد پشتیبانی بین ما و کارفرمای محترم ادامه می‌یابد.

فهرست