عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل

امروزه توسعه اپلیکیشن‌های موبایل به یک ضرورت کلیدی برای کسب‌وکارها تبدیل شده تا بتوانند در رقابت باقی بمانند و همچنین بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند. از آنجایی که اپلیکیشن های تلفن همراه بر چندین چالش برای مشاغل غلبه می کنند، برای هر کسب و کاری حیاتی است که از مزایای این راه حل پیشرفته فناوری تلفن همراه بهره مند شود. وقتی صحبت از توسعه و طراحی اپلیکیشن موبایل می شود، اولین سوالی که به ذهن خطور می کند این است که  عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل چیست؟

توسعه یک اپلیکیشن تلفن همراه به چندین متخصص توسعه اپلیکیشن موبایل نیاز دارد، زیرا آنها توانایی درک هر جنبه از طراحی اپلیکیشن موبایل را دارند و با توجه به عوامل واقعی مورد نیاز در فرآیند طراحی اپلیکیشن، بهترین تخمین را به شما ارائه می دهند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل

مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل

تصمیم گیری در مورد هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل باید فاکتورهای مختلفی مانند تحقیق و تحلیل عمیق، ارزیابی رقابتی، طراحی UI/UX، طراحی گرافیکی، قالب بندی wireframe، نمونه سازی اولیه و طراحی بصری و همچنین طراحی لوگو  و … را شامل شود.

  1. پلتفرم برنامه

یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل، نوع پلتفرم انتخابی است. در تصمیم گیری در مورد هزینه اپلیکیشن، پلتفرم موبایل و نوع اپلیکیشن اهمیت زیادی پیدا می کند. برای مثال توسعه اپلیکیشن iOS در مقایسه با اپلیکیشن اندروید ارزان تر است.

علاوه بر این، نوع برنامه هایی مانند برنامه ترکیبی (hybrid) یا بومی (native) نیز باید در نظر گرفته شود. به طور معمول، اپلیکیشن بومی یا نیتیو بهترین تجربه کاربری را در مقایسه با اپلیکیشنی که از چندین پلتفرم پشتیبانی می کند، ارائه می دهد. برنامه های هیبریدی در مقایسه با برنامه های بومی می توانند سریعتر و کم هزینه تر بسازند.

  1. تحقیق و تحلیل

برای انجام تجزیه و تحلیل اطلاعات موفق، به تحقیق در مورد بازار بالقوه، بازار موجود و تصمیم گیری در مورد بازار هدف و همچنین تحقیق برای کاربران نهایی، بررسی ها، انتظارات و غیره آنها نیاز دارد.

بسیاری از برنامه‌ها برای شناسایی مخاطبان هدف به اطلاعات جمعیت‌شناسی یا سایر نظرسنجی‌های مبتنی بر تحقیقات نیاز دارند.

  1. نمونه سازی

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل، نمونه سازی است. در فرآیند طراحی اپلیکیشن، نمونه سازی معمولا 40 تا 80 ساعت طول می کشد که شامل طراحی UX، اعتبار سنجی مفهومی و تست قابلیت استفاده است.

برای مثال یک برنامه با صفحات بیشتر می تواند هزینه بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، طراحی رابط مختلف برای اندازه صفحه نمایش مختلف باید برای فاکتور هزینه در نظر گرفته شود.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل

  1. طراحی بصری

در طراحی اپلیکیشن، طراحی بصری تقریباً 80-200 ساعت یا بیشتر طول می کشد. این بستگی به پیچیدگی برنامه دارد. این نیاز به استفاده از نرم افزارهای مختلف دارد که طرح ها را خیره کننده و واقعی می کند. طراحی بصری شامل ظاهر و احساس یک برنامه است.

  1. نوع و مدل کسب و کار

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل،نوع و مدل کسب و کار است. اساساً، عوامل اساسی مانند نوع کسب و کار، کاربران هدف و خدمات کمک می‌کنند تا طراحی بودجه برنامه را مشخص کنیم. با توجه به پیچیدگی مورد نیاز در مدل برنامه تجاری، زمان درگیر در این فرآیند طولانی می شود. بنابراین، با طولانی شدن زمان، هزینه های مرتبط نیز بیشتر افزایش می یابد.

اگر این یک مدل خدمات مشتری باشد، به APIهای خارجی اضافی نیاز دارد که آن را به یک تجارت قیمتی تبدیل می کند. به عنوان مثال، یک برنامه تلفن همراه که برای عملکرد داخلی است، در مقایسه با یک برنامه تجارت الکترونیک به عملکردها و عناصر تجربه کاربری کمتری نیاز دارد. قابلیت‌های نرم‌افزار تلفن همراه برنامه‌هایی مانند Uber با برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس‌بوک متفاوت است.

  1. ویژگی های برنامه و تست

دلیل اصلی توسعه اپلیکیشن موبایل، ارائه خدمات در دستگاه های تلفن همراه کاربران است. بنابراین، عامل موفقیت در یک برنامه تلفن همراه، ارائه یکپارچه خدمات از طریق ویژگی های آن است. علاوه بر این، کاربران می‌توانند بدون هیچ گونه سردرگمی با این برنامه کار کنند. این نیاز به ساختار دقیق ویژگی ها دارد.

علاوه بر این، آزمایش ویژگی ها برای اطمینان از یک سرویس بدون دردسر یکی دیگر از موانعی است که هر برنامه باید از آن عبور کند. همانطور که تعداد و پیچیدگی ویژگی ها افزایش می یابد، زمان صرف شده برای حذف و آزمایش بیشتر می شود، بنابراین هزینه نیز افزایش می یابد.

برای نشان دادن، یک برنامه پرداخت شامل بسیاری از ویژگی های امنیتی با رابط ناوبری آسان است. با این حال، یک برنامه تحویل غذا اساساً شروع تا پایان فرآیند را با ادغام چندین سرویس مانند مکان، ارتباطات، پرداخت و وضعیت بلادرنگ راهنمایی می‌کند. از این رو، با پیشرفت ویژگی، هزینه مستلزم در فرآیند توسعه برنامه نیز افزایش می یابد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل

  1. هاست برنامه و امنیت

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل، هاست برنامه و امنیت آن است. برنامه های تلفن همراه حجم زیادی از داده ها را حمل می کنند و آنها را در زمان واقعی مبادله می کنند. ممکن است از تراکنش‌های محرمانه، داده‌های جستجوی کاربر، داده‌های کارکنان و غیره باشد. هر آسیب‌پذیری که در داده‌ها ظاهر شود به معنای پایان کار است. از این رو اهمیت یک ارائه دهنده میزبانی برنامه کارآمد با اقدامات امنیتی پیشرفته بسیار زیاد است.

اساساً با توجه به مقیاس تجارت و تراکم ترافیک، سرورهای مناسب باید اجاره شوند. به طور انحصاری، سرورهای اختصاصی با اقدامات امنیتی چند لایه پیشرفته برای ارائه یک سرویس روان و بدون وقفه بیشتر توصیه می شود. با این حال، نسبت به خدمات میزبانی مشترک گران است.

با این وجود، هزینه های زیادی برای امنیت برنامه ها هرگز بیهوده نمی شود. همانطور که اعتماد مشتریان از تضمین امنیت تکامل می یابد، استفاده از سیستم های احراز هویت چندلایه و لایه های امنیتی سختگیرانه محافظت از برنامه ها هزینه بی ارزشی نیست.

  1. به روز رسانی و تعمیر و نگهداری برنامه

برنامه های تلفن همراه نیاز به نگهداری دوره ای دارند. همچنین، توسعه دهندگان اپلیکیشن باید کمک فنی کافی برای عملکرد روان برنامه ها ارائه دهند. همانطور که پلتفرم برنامه به فناوری های پیشرفته تبدیل می شود، شرکت ها باید ادغام ها و عملکردهای برنامه را اصلاح کنند. از این رو، حتی پس از راه اندازی برنامه، هزینه ها را افزایش می دهد.

برای اصلاح مداوم برنامه ها و بهبود تجربه کاربر، برنامه های کاربردی در سطح سازمانی باید API های خود را به طور منظم حفظ کنند. همچنین، کشتن باگ‌های پنهان و استراق سمع‌کنندگان یک مسئله دلهره‌آور است که مدیران تعمیر و نگهداری اپلیکیشن با آن مواجه می‌شوند. از این رو به نظارت و نگهداری دوره ای به عنوان یک فرآیند طولانی مدت نیاز دارد.

  1. امنیت اپلیکیشن

بسیاری از شرکت‌ها امنیت اپلیکیشن‌ها را تضعیف می‌کنند، حتی اگر ضروری باشد. برنامه شما باید داده های بازیابی شده از کاربران را ایمن نگه دارد زیرا از دست دادن داده ها ممکن است شما را برای مشتریان فعلی و بالقوه خود غیرقابل اعتماد جلوه دهد. عاقلانه است که در هنگام توسعه برنامه روی امنیت داده ها سرمایه گذاری کنید زیرا یک نقض امنیتی بزرگ می تواند تجارت شما را خراب کند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل

نتیجه گیری

جدای از عوامل کلیدی تاثیرگذار در هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل که در اینجا ذکر شده است، عناصر فرعی که برای اضافه کردن هزینه‌های توسعه اپلیکیشن موبایل به حساب می‌آیند، متعدد هستند. همانطور که ویژگی ها و عملکردها افزایش می یابد زمان و هزینه مرتبط با آن نیز افزایش می یابد. علاوه بر این، ادغام شرکای فناوری پیشرفته مانند AI، BlockChain و خدمات مبتنی بر ابر، پیچیدگی آن را چند برابر می کند. از این رو، عوامل دخیل در هزینه توسعه برنامه به طور چشمگیری با توجه به ویژگی ها و خدمات متنوع مورد استفاده متفاوت است.

تصمیم گیری در مورد هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل و عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل نیازمند چندین فاکتور است که باید در مورد آن فکر کنید. از اعتبارسنجی مفهوم تا طراحی خیره کننده UI/UX و همچنین یافتن مخاطب هدف برای تعریف تم طراحی مناسب، پلتفرم تلفن همراه، نوع برنامه، کیفیت، موقعیت جغرافیایی، پیچیدگی برنامه، ویژگی ها، عناصر سفارشی و چندین عامل دیگر بر هزینه طراحی تأثیر می گذارد.

پیشنهاد مطالعه:
کسب درآمد از طریق اپلیکیشن موبایل
کسب درآمد از طریق اپلیکیشن

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توان از برنامه های موبایل درآمد کسب کرد؟ این مقاله مطالعه مقاله

ساخت اپلیکیشن بدون کدنویسی
ساخت اپلیکیشن بدون کدنویسی

امروزه در سراسر دنیا، کسب و کارها متوجه شده اند که وب سایت ها دیگر کافی نیستند. مشتریان آن‌ها زمان مطالعه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست