کمپین تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی چیست؟

کمپین تبلیغاتی مجموعه ای از تبلیغات است که روی یک پیام متمرکز می شود. برخی از اهداف تجاری که کمپین های تبلیغاتی می توانند انجام دهند عبارتند از ایجاد آگاهی از برند برای یک محصول یا خدمات جدید، افزایش فروش برای یک محصول یا خدمات خاص و ایجاد سرنخ با درخواست از مشتریان بالقوه برای ثبت نام در لیست ایمیل، اشتراک یا سایر پیشنهادات رایگان.

مجموعه اپمون به طور تخصصی به طراحی اپلیکیشن موبایل (اندروید و ios) در زمینه های مختلف مانند اپ های فروشگاهی، خبری، شرکتی، بیمه، اختصاصی و … میپردازد و میتوانید طراحی اپ خود را برای داشتن بالاترین کیفیت همگام با قیمت مناسب به مجموعه اپمون بسپارید.

توجه به این نکته ضروری است که کمپین های تبلیغاتی فراتر از ایجاد یک تبلیغ جذاب و ارسال آن در صفحه نتایج موتورهای جستجو هستند. برای دستیابی به بهترین نتیجه، کمپین تبلیغاتی باید به خوبی مورد بررسی و سازماندهی قرار گیرند و برنامه ای خطی و مشخص برای بازاریابان دنبال شود. راه اندازی کمپین های تبلیغاتی در واقع با شناسایی اهداف تجاری، تحقیق در مورد کلمات کلیدی که به مخاطبین هدف شما بهتر دسترسی پیدا کرده اند و سپس ایجاد تبلیغات و سایر محتواها که باعث افزایش آگاهی و علاقه به محصولات یا خدمات شما می شود، آغاز می شود.

 

 

چرا کمپین های تبلیغاتی مهم هستند؟

کمپین های تبلیغاتی بسیار مهم هستند زیرا می توانند در تجارت و تبلیغات به کسب و کار شما امتیاز متمرکز بدهند. البته هدف این نیست که کسب و کارهای دیگر را شکست دهید، بلکه افرادی را پیدا خواهید کرد که بیشترین سود را از تجارت شما خواهند برد. این به معنی شناسایی و ارائه خدمات به کاربران اینترنتی است که ممکن است از محصولات یا خدمات شما سود ببرند و آنها را به مشتریان بلند مدت تبدیل کنید.

به سادگی داشتن تعداد زیادی بازدید از آگهی های ترافیک سایت، اگر از بازدیدکنندگان اشتباه دریافت می شود، هیچ معنایی ندارد. اگر می خواهید در اندازه و موفقیت کسب و کار خود تغییری ایجاد کنید، جمعیت شناسی مشتری اهمیت دارد. با توجه به این موضوع، کمپین تبلیغاتی ابزار مفیدی برای دسترسی به افراد مناسب هستند.

کمپین تبلیغاتی

چگونه می توان کمپین های تبلیغاتی موفق ایجاد کرد؟

هنگام ایجاد کمپین های تبلیغاتی، چند حرکت کلیدی برای موفقیت فوری وجود دارد. اینها شامل تعیین هدف کمپین، شناسایی مخاطب هدف، تقسیم بندی مخاطبان و انتخاب بهترین وسایل تبلیغاتی است.

تعیین هدف کمپین تبلیغاتی

بیایید با اصول اولیه شروع کنیم. حتی اگر یک کمپین تبلیغاتی جالب در ذهن دارید، اگر هدفی اصلی برای این کمپین ندارید پس چیزهای زیادی ندارید. کمپین های تبلیغاتی باید دارای هدفی باشند تا بتوانند برای تجارت شما مفید واقع شوند. متداول ترین اهداف کمپین شامل جذب مشتریان جدید، تبلیغ موفقیت آمیز محصولات فعلی، راه اندازی محصولات و خدمات جدید و بهبود آگاهی از برند در سراسر جهان است. هر هدفی را که می خواهید برآورده کنید، مطمئن شوید که قبل از شروع هرگونه کمپین تبلیغاتی آن را شناسایی کرده اید.

شناسایی هدف

هدف شما، جذب مخاطبان مورد نظر شما هستند. تشخیص اینکه این شخص کیست و به چه چیزی نیاز دارند برای تحقق اهداف شما بسیار مهم است. با جزئیات مشخص افرادی را که می خواهید از طریق کمپین تبلیغاتی خود به آنها دسترسی پیدا کنید، مشخص کنید. عواملی مانند سن، موقعیت اجتماعی، جنسیت، وضعیت تاهل، عادات، دوست داشتن، دوست نداشتن، سطح تحصیلات و سرگرمی ها را در نظر بگیرید تا ایده کاملی از افرادی که بیشترین سود را از کسب و کار شما خواهند برد، بدست آورید.

تقسیم بندی مخاطبان

هنگامی که ایده خوبی از افرادی که می خواهید به آنها برسید داشته باشید، می توانید مخاطبان هدف خود را بیشتر تجزیه کنید. این به عنوان تقسیم بندی مخاطب شناخته می شود. به سادگی می توانید آنها را بر اساس محصولات و یا خدماتی که می خواهید بفروشید به گروه های مختلف تقسیم کنید. عواملی مانند سن، وضعیت تأهل، عادات، سطح تحصیلات، سرگرمی ها و موارد دیگر می تواند به شما کمک کند تا مخاطبان بزرگتر خود را به مخاطبان کوچکتر تفکیک کنید.

انتخاب بهترین روش تبلیغات

نحوه تبلیغات شما به اندازه خود تبلیغات مهم است. هنگام کار آنلاین، گزینه های زیادی برای نحوه تبلیغات در اختیار دارید و انتخاب مناسب برای کسب و کار شما به چند مورد بستگی دارد. محصولات یا خدمات شما و جایی که بخش عمده ای از مخاطبان شما وقت خود را در آن می گذرانند.

کمپین تبلیغاتی

رایج ترین ابزارهای تبلیغاتی

رسانه های اجتماعی

تبلیغات در رسانه های اجتماعی در صورتی مفید است که جمعیت شما شامل نوجوانان، جوانان، بزرگسالان، والدین و متخصصان جوان باشد. این افراد به احتمال زیاد در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیس بوک یا توییتر حضور دارند. می توانید محتوا را در اینجا ارسال کنید، با پیروان خود ارتباط برقرار کنید و دسترسی خود را شخصی کنید. علاوه بر این مخاطبان شما می توانند به راحتی از طریق رسانه های اجتماعی با شما ارتباط برقرار کنند و این وسیله ای عالی برای ارتباط است.

ایمیل

تبلیغات از طریق ایمیل یا بازاریابی ایمیلی، راهی مفید برای دستیابی به سرنخ های جدید و احتمالاً تبدیل است. داشتن یک ایمیل برای بازدیدکنندگان سایت به این معنی است که آنها قبلاً علاقه ای به کسب و کار شما دارند. پیگیری ایمیل های مربوط به محصولات و خدمات شما باعث می شود که آنها در آینده نزدیک خرید بیشتری انجام دهند.

SEO و SEM

بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی موتورهای جستجو متفاوت است، اما اهداف مشابهی دارند. سئو زمانی است که شما محتوای وبلاگ و وبلاگ تجاری خود را بهینه کنید تا بتواند در جستجوهای ارگانیک رتبه بالاتری داشته باشد. از طرف دیگر SEM همه چیز در مورد بهینه سازی است اما با تلاش های پولی مانند تبلیغات هزینه بر کلیک که در شبکه های مختلف موتورهای جستجو نمایش داده می شود.

وقتی صحبت از کمپین تبلیغاتی به میان می آید، دانستن اینکه چه می کنید و چرا واقعاً نیمی از نبرد است. قبل از اینکه کمپین های تبلیغاتی خود را در دست اجرا داشته باشید، باید مطمئن شوید که وب سایت شما خراشیده است. این بدان معناست که محتوای وبلاگ به روز می شود، صفحات محصول واضح و آموزنده است و دعوت به عمل به راحتی قابل درک است. اجازه دهید راهنما به شما اطمینان دهد که تجارت آنلاین شما در جایی است که باید باشد.

کمپین تبلیغاتی

عوامل موثر در موفقیت کمپین بازاریابی

به غیر از ساختار و برنامه ریزی، عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد یک کمپین تبلیغاتی کمک کند.

 • ایجاد ارتباط شخصی

به مسائلی بپردازید که می خواهید بر روی استفاده از کمپین تبلیغاتی خود تمرکز کنید. نشان دادن افرادی که به آن ها اهمیت می دهید اغلب آنها را به کمپین ها علاقه مند می کند.

 • ساده سازی

یک موضوع بسیار مهم از طریق یک کمپین تبلیغاتی و در عین حال تلاش برای جلب محصولات خود به مصرف کنندگان می تواند سخت باشد. اما مینیمالیسم و ​​سادگی جنبه های کلیدی در مورد کمپین های تبلیغاتی است.

 • صادق باشید

در هر کمپین تبلیغاتی، صداقت و شفافیت برای مصرف کنندگان بسیار مهم است. فروش بیش از حد یک محصول و ادعای آنکه چیزی نیست، اعتبار را کاهش می دهد، در حالی که صداقت می تواند مصرف کنندگان بیشتری را به کمپین شما جذب کند.

 • تکرار می تواند موثر باشد

در حالی که تکرار مداوم یک پیام باعث می شود که مصرف کنندگان شما علاقه خود را نسبت به کمپین تبلیغاتی شما از دست بدهند اما با تکرار خلاقانه پیام، نظر آنها را جلب می کند و به عنوان مثال، دو تبلیغ که یک پیام را به عنوان بخشی از پیام ارسال می کنند. همین کمپین تبلیغاتی باعث می شود مصرف کنندگان به محصول شما علاقه نشان دهند.

 • تعیین هدف کمپین تبلیغاتی

کمپین شما از ایجاد کمپین تبلیغاتی چیست؟ آیا ایجاد آگاهی می کند؟ آیا کمپین محصول جدیدی را وارد بازار می کند یا استفاده جدیدی را برای محصول موجود به ارمغان می آورد؟ با تعیین هدف کمپین تبلیغاتی خود می توانید ارتباط بهتری با مصرف کنندگان خود برقرار کنید.

 • انتخاب زمان مناسب برای ایجاد کمپین

بیشتر کمپین های تبلیغاتی در طول یک فصل خاص با دقت اجرا می شوند. اگر فصل جشن نزدیک باشد، مصرف کنندگان به دنبال محصولات جدید و جذاب تری در بازار خواهند بود. در چنین زمانی، راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی جدید توجه مصرف کنندگان را به خود جلب می کند و کمپین شما را به موفقیت می رساند.

[irp]

نمونه کمپین تبلیغاتی

هرچه کمپین های شما خلاق تر باشند، بیشتر به قلب مشتریان و مشتریان بالقوه شما ضربه می زند. در این بخش ما برخی از راه های اثبات شده برای افزایش مشتری، افزایش فروش و ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان را به اشتراک می گذاریم.

 • برگزاری مسابقات

مردم عاشق رقابت، تعامل با یک نام تجاری هستند. ساده ترین راه برای اجرای این استراتژی، اجرای مسابقه در اینستاگرام است. این رسانه اجتماعی دارای محدودیتی برای ورود و تعداد زیادی از کاربران در سراسر جهان است. این شانس شما است که نام تجاری خود را گسترش دهید، تعامل را افزایش دهید، محتوای تولید شده توسط کاربر را تشویق کنید و فروش را بالا ببرید.

 • ارائه پیشنهادات ویژه

منظور ما از پیشنهادات ویژه تخفیفات محدود در زمان محدود است که به شما در افزایش فروش کمک می کند. شما می توانید به مشتریان خود پیشنهاد دهید اقلام مورد علاقه خود را با قیمت کم و یا هر موردی در سایت شما خریداری کنند یا ارسال رایگان را انجام دهند.

 • کمپین های تعطیلات را اجرا کنید

هر بازاریابی باید حداکثر استفاده را از تعطیلات ببرد. در این مدت مردم به دنبال هدیه برای دوستان و خانواده خود هستند و آماده اند تا مقداری پول خرج کنند. اگر به آنها تخفیف بدهید، می توانید حجم فروش خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

 • استفاده تبلیغات متنی

این نوع تبلیغات به بازاریابان اجازه می دهد تا کمپین های مربوطه را برای افراد مناسب ایجاد کنند. به عنوان مثال یک تولید کننده لباس ورزشی می تواند فروش خود را با قرار دادن تبلیغات در وبلاگ های اختصاص داده شده به ورزش افزایش دهد. به این ترتیب افراد علاقه مند به ورزش به احتمال زیاد به لباس علاقه مند هستند. با استفاده از Google AdSense می توانید تبلیغات متنی ایجاد کنید.

 • محصول خود را به نمایش بگذارید

فروش شما ممکن است کم باشد زیرا کاربران از محصول شما مطمئن نیستند. این می تواند بسیار پیچیده باشد یا آنها شک دارند که آیا به آنها کمک می کند یا خیر. بنابراین محصول خود را در عمل نشان دهید. می توانید این کار را با کمک یک فیلم، استوری اینستاگرام یا یک ویدیوی زنده انجام دهید.

 • همکاری با اینفلوئنسرها

همکاری با اینفلوئنسرها مشتریان جدیدی را به ارمغان می آورد و به افزایش اعتبار برند شما کمک می کند. رهبران نظرات بزرگ و خرد را در صنعت خود پیدا کنید. مردم باید به این تأثیرگذاران اعتماد کنند. به آنها پیشنهاد دهید تا مزایای محصولات شما را تجربه کنند و آنها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. امروزه تقریباً هر برند سفیرانی دارد و برای بازکردن افق های جدید با افراد مشهور همکاری می کند.

پیشنهاد مطالعه:
مارکت پلیس (Market Place) چیست؟
مارکت پلیس

امروزه بیش از 60 درصد خرید و فروش ها از طریق مارکت پلیس ها انجام می شود و برخی از مطالعه مقاله

آموزش ساخت اپل آیدی (Apple ID)
ساخت اپل آیدی

آیا نیاز به ساخت اپل آیدی (Apple ID)جدید دارید؟ شما به راحتی می توانید این کار را از هر وسیله مطالعه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست