زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

توسعه و طراحی سایت یکی از رایج ترین وظایفی است که به برنامه نویسان محول می شود و انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت یکی از مهم ترین مراحل برای این کار است. توسعه وب از دهه 90 میلادی شروع شده است و همچنان با قدرت ادامه دارد. با این حال سایت ها از روزهای اولیه چیزی بیش از یک پاورقی جالب در تاریخ نیستند. در حال حاضر طراحی وب مدرن تکامل یافته و به چیزی بسیار پیچیده و کاربردی تبدیل شده است.

مجموعه اپمون به طور تخصصی به طراحی اپلیکیشن موبایل (اندروید و ios) در زمینه های مختلف مانند اپ های فروشگاهی، خبری، شرکتی، بیمه، اختصاصی و … میپردازد و میتوانید طراحی اپ خود را برای داشتن بالاترین کیفیت همگام با قیمت مناسب به مجموعه اپمون بسپارید.

امروزه دوران وب سایت های دارای صفحه ثابت و ایستا به پایان رسیده است. در عوض سایت های پویا و تعاملی بوجود آمده اند که تقریباً می توانند هر کاری را انجام دهند، از به روز رسانی خودکار گرفته تا منوها و عناصر متحرک و تا تجارت الکترونیک.

 

 

معرفی 8 زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

  1. HTML/CSS

زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

با ترکیب HTML و CSS می توانید کارهای زیادی انجام دهید. با این حال انتظار نداشته باشید که با این دو زبان اساسی بیش از حد پیش بروید.

این 2 زبان نشانه گذاری پایه ایجاد صفحات برای وب سایت ها هستند. اما HTML و CSS را برای زبان های برنامه نویسی اشتباه نگیرید. این 2 زبان نشانه گذاری به سادگی پایه وب سایت ها هستند و مهم نیست که سایت چقدر پیچیده است، اگر منبع صفحه را مشاهده کنید، مطمئناً تگ های HTML و CSS را در کد مشاهده خواهید کرد.

از آنجا که HTML/CSS یک زبان اساسی برای طراحی وب است، داشتن یک تسلط کامل بر این 2 زبان بسیار مهم است. اگرچه شما با ارائه هر آنچه مشتری شما می خواهد زیاد پیش نمی روید اما پایه ای خواهید داشت که می توانید بقیه سایت را با آن بسازید.

  1. PHP

زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

PHP مخفف Hypertext Preprocessor است و یک زبان برنامه نویسی است که در پس زمینه (سمت سرور) برای ارائه وب سایت های ساده و پویا و برنامه های وب استفاده می شود. بسیاری از محبوب ترین چارچوب های وب سایت (مانند دروپال، وردپرس و حتی فیس بوک) از PHP استفاده می کنند.

PHP یک زبان فوق العاده محبوب برای طراحی وب سایت است تا حدی به این دلیل که توسط تعداد زیادی افزونه شخص ثالث مانند NET. ، Apache و MySQL پشتیبانی می شود. این پشتیبانی امکان استفاده از PHP را به عنوان پل ارتباطی بین وب سایت ها و سایر خدمات فراهم می کند. PHP همچنین می تواند با سرویس های دیگر مانند LDAP، IMAP، SNMP ،NNTP ،POP3 ، HTTP و COM (در Windows) ارتباط برقرار کند.

PHP همچنین بسیار امن و سریع است، بنابراین برای مشاغل سازمانی مفید است و از آنجا که PHP هم منبع باز است و هم رایگان، می توان آن را به راحتی در اختیار همه قرار داد. شروع استفاده از PHP نیز نسبتاً آسان است که آن را به یک گام دوم عالی از HTML/CSS تبدیل می کند و با تعداد زیادی مستندات ساده، توسعه دهندگان شما باید بتوانند در مدت زمان کوتاهی به کار خود ادامه دهند.

یکی از بهترین ویژگی های زبان برنامه نویسی PHP این است که فقط به خروجی HTML محدود نمی شود. PHP می تواند تصاویر، فایل های PDF، متن و حتی انیمیشن ها را تولید کند که همه آنها در حال تولید هستند.

  1. پایتون (Python)

زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

پایتون یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت است. همچنین یکی از محبوب ترین زبان های روی کره زمین است. با پایتون می توانید هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را در وب سایت های خود ادغام کنید، بنابراین می توانید رفتار مشتری را بهتر درک کرده و حتی سیستم هایی را ایجاد کنید که یادگیری و نظارت بر مکالمات مشتری مربوط به یک محصول را یاد بگیرند و از آنجا که پایتون در توسعه وب پشتیبان بسیار ماهر است، از آن برای چندین سرویس بزرگ (مانند Spotify و Instagram) استفاده می شود.

یکی از مهمترین جنبه های پایتون این است که قابلیت تایپ پویا را ارائه می دهد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد وب سایت های بسیار بزرگ و پیچیده (که محتوا باید دائماً در آنها تغییر کند) بسیار ساده تر از زبان های تایپ استاتیک ایجاد کنند.

  1. جاوا اسکریپت (JavaScript)

زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

جایی که HTML در ایجاد صفحات وب پایه، ثابت و مسطح است، زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت در مدرن جلوه دادن، جذاب و تعاملی آنها می درخشد. به عنوان مثال می توانید یک منوی اساسی در یک وب سایت با HTML و CSS ایجاد کنید. با استفاده از جاوا اسکریپت می توانید آن منو را متحرک کنید و حتی حرکت را برای کاربران آسان کنید. بنابراین جاوا اسکریپت فقط در مورد زیبا کردن چیزها نیست، بلکه آنها را بسیار کاربردی می کند.

یکی از جنبه های مهم جاوا اسکریپت که یکی از بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت این می باشد که از دو طرف سرور و سرویس گیرنده استفاده می کند. در سمت مشتری، جاوا اسکریپت آن عناصر تعاملی را برای ناوبری وب سایت و سایر ویژگی های مدرن ایجاد می کند. در سمت سرور، جاوا اسکریپت شامل تعدادی کتابخانه و چارچوب است که می تواند توسعه دهندگان شما را قادر به ایجاد هر تعداد عملکرد مانند برنامه های وب و برنامه های تلفن همراه کند.

جاوا اسکریپت همچنین می تواند توسعه دهندگان شما را قادر سازد تا سرورهای وب، ارائه ها، بازی ها، برنامه های ساعت های هوشمند و حتی نرم افزارهایی را برای کوادکوپترها ایجاد کنند.

  1. جاوا

زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

جاوا نه تنها به دلیل توسعه اندروید پرکاربردترین زبان روی کره زمین است بلکه به دلیل تعدد کتابخانه ها، چارچوب ها، API ها و IDE های موجود برای آن نیز بسیار مناسب است. چندین دلیل خوب وجود دارد که چرا بسیاری از توسعه دهندگان برای استفاده از وب به جاوا مراجعه می کنند. به عنوان مثال جاوا از چند رشته پشتیبانی می کند، به این معنی که می تواند چندین کاربر و نخ را به طور همزمان مدیریت کند. به همین دلیل توسعه دهندگان مجبور نیستند چندین کپی از یک کد را در سرور اجرا کنند و این باعث می شود زمان پاسخگویی بسیار سریع تری برای وب سایت ها ایجاد شود.

جاوا همچنین به صورت عمودی و افقی با حداقل تغییرات کد مقیاس پذیر است. زبان برنامه نویسی جاوا همچنین به عنوان یکی از امن ترین زبان های وب محور در بازار شناخته می شود. با ویژگی هایی مانند احراز هویت پیشرفته، رمزنگاری، مکانیزم ورود به سیستم امن، امضای دیجیتالی، رمزها، سیاست های امنیتی و کنترل های دسترسی برای توسعه برنامه های وب امن و مستقل از پلتفرم، یک زبان سخت است.

  1. سی شارپ (C#)

زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

در مقایسه با دیگر زبان های برنامه نویسی برای طراحی سایت، سی شارپ خاص تر است زیرا مایکروسافت در ابتدا آن را برای چارچوب .NET توسعه داد. بنابراین مشارکت در توسعه وب C# به این معنی است که توسعه دهندگان به آن چارچوب محدود می شوند. بنابراین فقط کتابخانه ها و انواع موجود برای افزودن عملکرد فقط به .NET در دسترس است.

با این وجود، این زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت همچنان محبوبیت خود را در برنامه نویسی بسیاری از برنامه های وب یا API های وب و توسعه بازی های ویدئویی بر روی رایانه شخصی یا ایکس باکس ثابت می کند.

زبان برنامه نویسی سی شارپ چند منظوره و شی گرا است و مشابه جاوا دارای تایپ قوی است و به دلیل CLR (Common Language Runtime) یک ماشین مجازی برای اجرای هر برنامه .NET در سیستم عامل ها مستقل است. مهندسان نرم افزار می توانند شباهت هایی را بین نحو C# و C ++ یا جاوا پیدا کنند. به عنوان مثال نقطه ویرگول برای خاتمه یک عبارت یا براکت Curly به گروه بندی جملات بر اساس توابع یا کلاس ها.

  1. C ++

زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

همراه با سایر زبان های برنامه نویسی وب، C ++ در ایجاد وب سایت های معروف متعددی مانند Google ،Twitter یا Amazon کمک کرد. C ++ به عنوان یکی از قدیمی ترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت، بدون شک دارای یک جامعه پشتیبانی بزرگ است و دارای تعداد زیادی کتابخانه برای ارائه عملکردهای اضافی است. علاوه بر سهولت یادگیری C ++ به دلیل زبان مختصر آن تنها 60 کلمه کلیدی، هنوز هم محبوب است.

این زبان در ابتدا به عنوان افزونه C در نظر گرفته شد، بنابراین متغیرهای مختلف زبان مانند سازگاری با دستگاه های سخت افزاری را به ارث برده اما نحو نسبتاً نامرتبی نیز به دست آورد.

C ++ مدرن می تواند شی گرا، کاربردی یا رویه ای باشد و همچنین به عنوان یک زبان کامپایل شده در نظر گرفته می شود که از طریق کامپایلرها کد منبع را به کد ماشین ترجمه می کند به عنوان Microsoft Visual Studio در Windows یا XCode در MacOS.

C ++ به طور گسترده ای برای ساخت برنامه های رومیزی، بازی های ویدئویی، سرورهای تجارت الکترونیک استفاده می شود، در حالی که برنامه توسعه وب آن رتبه پایین تری نسبت به JavaScript یا Java دارد.

  1. Ruby

زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

هنگام شنیدن توسعه Ruby on Rails، برخی اغلب Ruby را مخفف Ruby on Rails می دانند. اما دومی عملاً یک چارچوب وب معمولی است که در Ruby نوشته شده است با پروژه های معمولی در Airbnb ، GitHub یا CodeAcademy.

این زبان خود سطح بالا و کاملاً شی گرا است، به این معنی که هر مقدار یک شی است و هیچ نوع داده اولیه در روبی موجود نیست. همچنین دارای قابلیت تایپ قوی و پویا و جمع آوری خودکار زباله است.

روبی نسبتاً مشابه پایتون و پرل است و کاملاً انعطاف پذیر است. اگرچه این امر باعث می شود زبان برنامه نویسی روبی آسان خوانده شود، اما به راحتی می تواند اشکالات غیرقابل پیش بینی در زمان اجرا ایجاد کند که اشکال زدایی آنها دشوار است.

نتیجه گیری در مورد بهترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت

به غیر از برخی از بهترین زبان های توسعه وب که در این مقاله ذکر شده اند، دنیای فناوری همواره شاهد افزایش سایر زبان ها مانند Go ، TypeScript یا Scala است. همه زبان ها را نمی توان به آسانی آموخت، چه برسد به فراوانی چارچوب هایی که برای ساختن شبکه های دلخواه نیاز دارید. بنابراین شناسایی حرفه آینده خود و تعیین اهداف واقع بینانه می تواند به شما در انتخاب مناسب ترین زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت کمک کند.

پیشنهاد مطالعه:
بهترین زبان های برنامه نویسی تحت وب
بهترین زبان های برنامه نویسی تحت وب

در این مقاله در مورد 8 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی تحت وب صحبت خواهیم کرد. ممکن است مطالعه مقاله

ابزارهای برنامه نویسی
ابزارهای برنامه نویسی

هر تجارتی ابزارهایی دارد که برای انجام کار مورد نیاز است و این به ویژه در برنامه نویسی نیز صادق مطالعه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست