بهترین برنامه های تقویم شمسی

معرفی 5 تا از بهترین برنامه های تقویم شمسی

بهترین برنامه تقویم خورشیدی

 • بهترین برنامه های تقویم شمسی چه اپلیکیشن هایی هستند؟
 • اپلیکیشن های تقویم شمسی چه قابلیت هایی دارند؟
 • به غیر از باد صبا، بهترین برنامه تقویم شمسی کدام است؟

گوشی های تلفن همراه هوشمند و اپلیکیشن های موجود در آن ها، یکی از نیاز های ضروری هر فرد است؛ خدمات ارائه شده توسط اپلیکیشن های موبایل به حدی است که هر کاربری را به سمت خود می کشاند و به نوعی می توان گفت کاربران، ملزم به استفاده از آن ها نیز می شوند. با طراحی اپلیکیشن های مختلف، کاربرد گوشی های هوشمند اندروید و ios بیش از پیش افزایشیافته و شهد گسترش استفاده از گوشی های هوشمند در بین تمامی اقشار جامعه و تمامی رده های سنی هستیم. شاید یکی از ساده ترین مواردی که هر گوشی هوشمند به آن نیاز داشته باشد، تقویم شمسی است. گوشی های اندروید به خودی خود تقویم شمسی ندارند و در Calendar آن، تنها تقویم و تاریخ میلادی ثبت شده است. پس می توان گفت با توجه به تقویم شمسی که تقویم رسمی ایران محسوب می شود، لازم است تا بهترین برنامه تقویم شمسی برای اندروید را شناسایی و آن را بر روی گوشی همراه خود نصب داشته باشیم تا در مواقع نیاز از آن ها استفاده کنیم.

برنامه های تقویم شمسی اغلب قابلیت های دیگری در کنار نمایش دقیق تاریخ نیز دارند؛ قطعا با آوردن نام بهترین برنامه های تقویم شمسی، اولین اپلیکیشنی که به ذهنتان می رسد باد صبا است. باد صبا محبوب ترین برنامه ی تقویم شمسی است که با دارا بودن قابلیت های متنوع و زیاد، توانسته کاربران زیادی را به خود جذب کند. ما در این مقاله، ضمن بررسی اپلیکیشن باد صبا، به معرفی و بررسی سایر برنامه های مشابه باد صبا و تقویم شمسی خواهیم پرداخت.

بهترین برنامه برای تقویم شمسی

1) باد صبا

باد صبا، با اختلاف بهترین برنامه های تقویم شمسی برای سیستم عامل اندروید محسوب می شود. باد صبا به گونه ای طراحی شده که کار کردن با آن ساده است و اصطلاحا رابط کاربری مناسبی دارد. باد صبا در نوع خود یک اپلیکیشن تمام عیار است و با در اختیار گذاشتن قابلیت های متنوع در اختیار کاربران، محبوبیت زیادی را کسب کرده است. از جمله قابلیت های موجود در باد صبا به شرح زیر می باشد:

 1. نمایش تاریخ در باد صبا محدود به تقویم شمسی نشده و تاریخ قمری و میلادی را نیز شامل می شود.
 2. یکی از قابلیت های پرطرفدار موجود در باد صبا، قابلیت پخش اذان با صدای موذن منتخب کاربر می باشد.
 3. امکان ثبت یادداشت  یادآری کننده به صورت نوتیفیکیشن در اپلیکیشن وجود دارد.
 4. تقویم باد صبا مرتبا به روز رسانی می شود و تمامی رویداد ها و مناسبت ها در آن به دقت ثبت شده است.
 5. با ثبت موقعیت مکانی خود، اوقات شرعی به افق مکان موردنظر در تمامی ایام سال نمایش داده خواهد شد.
 6. دارا بودن قابلیت قطب نما و به تبع آن یافتن قبله، از جمله ویژگی های خاص باد صبا می باشد.
 7. رایگان بودن این اپلیکیشن با وجود این همه قابلیت، یکی از ویژگی های منحصر به فرد باد صبا محسوب می شود.

پس همانطور که می بینید، باد صبا بدون شک یکی از بهترین برنامه های تقویم شمسی است اما در ادامه می خواهیم برنامه های مشابه باد صبا را نیز به شما معرفی می کنیم.

لینک دانلود باد صبا از کافه بازار

2) برنامه تقویم فارسی

برنامه تقویم فارسی یکی از ساده ترین تقویم های شمسی برای سیستم عامل اندروید است. این اپلیکیشن مناسب افرادی است که تنها به یک اپلیکیشن جهت نمایش تقویم شمسی نیاز دارند و سایر قابلیت ها برایشان چندان اهمیتی ندارد. درواقع سادگی و روان بودن این اپلیکیشن سبب شده تا در لیست بهترین برنامه برای تقویم شمسی قرار گیرد. البته باید خاطر نشان کرد که قابلیت هایی همچون ثبت رویداد و تنظیم اعلانات نیز در برنامه تقویم فارسی موجود می باشد. از جمله قابلیت های موجود در این برنامه عبارت است از:

 1. امکان همگام سازی با تقویم گوگل موجود در برنامه های گوشی همراه
 2. دارا بودن قابلیت قطب نما و قبله نما
 3. امکان پشتیبانی از زبان هایی غیر از فارسیهمچون انگلیسی، عربی، اردو و …
 4. یکی از قابلیت های جالب و منحصر به فرد برنامه های تقویم فارسی این است که حتی برای افراد نابینا و کم بینا نیز قابل استفاده می باشد.

لینک دانلود تقویم فارسی از بازار

3) برنامه تقویم شمسی پرند

از جمله برنامه های مشابه باد صبا، تقویم هوشمند پرند است که در زمره ی بهترین برنامه های تقویم شمسی قرار دارد. این برنامه با دارا بودن ظاهر جذاب و زیبا، انتخاب کاربران بسیاری می باشد. پرند در کنار داشتن رابط کاربری جذاب، از امکانات دیگری نیز برخوردار است که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

 1. نمایش تاریخ به شمسی، میلادی و قمری (انحرافات تاریخ قمری در این اپلیکیشن نسبت به سایر برنامه ها کمتر بوده و محاسبات آن دقیق تر است و با هربار اتصال به اینترنت، تاریخ به روزسانی می شود.)
 2. مدیریت رویدادهای شخصی و یادآورها
 3. ارسال پیامک خودکار به فرد موردنظر در تاریخ مشخص با طراحی زیبا
 4. امکان تبدیل تاریخ
 5. امکان مدیریت پخش اذان و مشاهده اوقات شرعی تمامی شهرها

4) تقویم پارس

تقویم پارس نیز یکی از بهترین برنامه های تقویم شمسی ایرانی است. تقویم پارس نیز همانند دیگر اپلیکیشن های تقویم، دارای قابلیت های مختلف در کنار نمایش تاریخ می باشد و بدین سبب توانسته در لیست بهترین اپلیکیشن های تقویم شمسی قرار گیرد. به طور مثال یکی از قابلیت های جذاب موجود در تقویم پارس، امکان مشاهده ی وضعیت آب و هوای تمامی مناطق در دنیا می باشد که برای برخورداری از این قابلیت، دسترسی به اینترنت لازم است. از جمله ویژگی های تقویم پارس به شرح زیر می باشد:

 1. نمایش دقیق و کمل تاریخ به شمسی، قمری و میلادی و امکان تبدیل تاریخ
 2. نمایش تمامی رویدادها، مناسبت ها و تعطیلی های رسمی
 3. اطلاع از وضعیت آب و هوای مناطق و شهرهای مختلف در سطح دنیا
 4. نمایش قیمت ارز، سکه، طلا و … به صورت لحظه ای
 5. دارا بودن قطب نما و قبله نما
 6. قابلیت ثبت یادداشت، یادآور و رویدادهای شخصی در اپلیکیشن
 7. امکان تنظیم اعلان اذان به افق شهر مورد نظر
 8. دارای ظاهر کاربری زیبا و جذاب با امکان تغییر تم برنامه توسط کاربر

لینک دانلود تقویم پارس از کافه بازار

5) تقویم آسمان

تقویم آسمان نیز یکی دیگر از اپلیکیشن هایی است که در فهرست بهترین برنامه های تقویم شمسی قرار می گیرد. این اپلیکیشن رایگان، با نمایش تاریخ رویدادها به صورت کامل و دقیق در کنار قابلیت هایی همچون ثبت رویداد و یادداشت های شخصی، به عنوان یکی از اپلیکیشن های پرطرفدار در زمینه ی تقویم شمسی شناخته شده است. این اپلیکیشن تنها برای سیستم عامل اندروید در دسترس می باشد و از مارکت های ایرانی نظیر بازار و مایکت، قابل دانلود و نصب می باشد.

لینک دانلود تقویم آسمان از بازار

جمع بندی

ما در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین برنامه های تقویم شمسی پرداختیم. در حال حاضر با طراحی اپلیکیشن حرفه ای در حوزه های مختلف، کمبودی از این نظر وجود ندارد و هر آنچه به دنبال آن باشید، برای آن اپلیکیشن طراحی شده است. در زمینه ی تقویم شمسی و خورشیدی نیز اپلیکیشن های زیادی طراحی شده اما هدف ما در این مقاله، بررسی بهترین و معروف ترین تقویم های خورشیدی است که امیدواریم مفید واقع شده باشد.

پیشنهاد مطالعه:
معرفی 5 نمونه از بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی درسی
بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی درسی - اپمون

بهترین اپلیکیشن برای برنامه ریزی درسی بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی درسی چه اپلیکیشن هایی هستند؟ آیا استفاده از اپلیکیشن مطالعه مقاله

معرفی 5 نمونه از بهترین اپلیکیشن های نظافت منزل در ایران
اپلیکیشن های نظافت منزل - اپمون

بهترین برنامه های نظافت منزل اپلیکیشن های نظافت منزل چه کارایی دارند؟ معتبرترین و بهترین اپلیکیشن های نظافت منزل چه مطالعه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست