معرفی 5 تا از بهترین برنامه های تقویم شمسی

 • بهترین برنامه های تقویم شمسی چه اپلیکیشن هایی هستند؟
 • اپلیکیشن های تقویم شمسی چه قابلیت هایی دارند؟
 • به غیر از باد صبا، بهترین برنامه تقویم شمسی کدام است؟

گوشی های تلفن همراه هوشمند و اپلیکیشن های موجود در آن ها، یکی از نیاز های ضروری هر فرد است؛ خدمات ارائه شده توسط اپلیکیشن های موبایل به حدی است که هر کاربری را به سمت خود می کشاند و به نوعی می توان گفت کاربران، ملزم به استفاده از آن ها نیز می شوند. با طراحی اپلیکیشن های مختلف، کاربرد گوشی های هوشمند اندروید و ios بیش از پیش افزایشیافته و شهد گسترش استفاده از گوشی های هوشمند در بین تمامی اقشار جامعه و تمامی رده های سنی هستیم. شاید یکی از ساده ترین مواردی که هر گوشی هوشمند به آن نیاز داشته باشد، تقویم شمسی است. گوشی های اندروید به خودی خود تقویم شمسی ندارند و در Calendar آن، تنها تقویم و تاریخ میلادی ثبت شده است. پس می توان گفت با توجه به تقویم شمسی که تقویم رسمی ایران محسوب می شود، لازم است تا بهترین برنامه تقویم شمسی برای اندروید را شناسایی و آن را بر روی گوشی همراه خود نصب داشته باشیم تا در مواقع نیاز از آن ها استفاده کنیم.

برنامه های تقویم شمسی اغلب قابلیت های دیگری در کنار نمایش دقیق تاریخ نیز دارند؛ قطعا با آوردن نام بهترین برنامه های تقویم شمسی، اولین اپلیکیشنی که به ذهنتان می رسد باد صبا است. باد صبا محبوب ترین برنامه ی تقویم شمسی است که با دارا بودن قابلیت های متنوع و زیاد، توانسته کاربران زیادی را به خود جذب کند. ما در این مقاله، ضمن بررسی اپلیکیشن باد صبا، به معرفی و بررسی سایر برنامه های مشابه باد صبا و تقویم شمسی خواهیم پرداخت.

1) باد صبا

باد صبا، با اختلاف بهترین برنامه های تقویم شمسی برای سیستم عامل اندروید محسوب می شود. با صبا به گونه ای طراحی شده که کار کردن با آن ساده است و اصطلاحا رابط کاربری مناسبی دارد. باد صبا در نوع خود یک اپلیکیشن تمام عیار است و با در اختیار گذاشتن قابلیت های متنوع در اختیار کاربران، محبوبیت زیادی را کسب کرده است. از جمله قابلیت های موجود در باد صبا به شرح زیر می باشد:

 1. نمایش تاریخ در باد صبا محدود به تقویم شمسی نشده و تاریخ قمری و میلادی را نیز شامل می شود.
 2. یکی از قابلیت های پرطرفدار موجود در باد صبا، قابلیت پخش اذان با صدای موذن منتخب کاربر می باشد.
 3. امکان ثبت یادداشت  یادآری کننده به صورت نوتیفیکیشن در اپلیکیشن وجود دارد.
 4. تقویم باد صبا مرتبا به روز رسانی می شود و تمامی رویداد ها و مناسبت ها در آن به دقت ثبت شده است.
 5. با ثبت موقعیت مکانی خود، اوقات شرعی به افق مکان موردنظر در تمامی ایام سال نمایش داده خواهد شد.
 6. دارا بودن قابلیت قطب نما و به تبع آن یافتن قبله، از جمله ویژگی های خاص باد صبا می باشد.
 7. رایگان بودن این اپلیکیشن با وجود این همه قابلیت، یکی از ویژگی های منحصر به فرد باد صبا محسوب می شود.

پس همانطور که می بینید، باد صبا بدون شک یکی از بهترین برنامه های تقویم شمسی است اما در ادامه می خواهیم برنامه های مشابه باد صبا را نیز به شما معرفی می کنیم.

2) برنامه تقویم فارسی

برنامه تقویم فارسی یکی از ساده ترین تقویم های شمسی برای سیستم عامل اندروید است. این اپلیکیشن مناسب افرادی است که تنها به یک اپلیکیشن جهت نمایش تقویم شمسی نیاز دارند و سایر قابلیت ها برایشان چندان اهمیتی ندارد. درواقع سادگی و روان بودن این اپلیکیشن سبب شده تا در لیست بهترین برنامه برای تقویم شمسی قرار گیرد. البته باید خاطر نشان کرد که قابلیت هایی همچون ثبت رویداد و تنظیم اعلانات نیز در برنامه تقویم فارسی موجود می باشد. از جمله قابلیت های موجود در این برنامه عبارت است از:

 1. امکان همگام سازی با تقویم گوگل موجود در برنامه های گوشی همراه
 2. دارا بودن قابلیت قطب نما و قبله نما
 3. امکان پشتیبانی از زبان هایی غیر از فارسیهمچون انگلیسی، عربی، اردو و …
 4. یکی از قابلیت های جالب و منحصر به فرد برنامه های تقویم فارسی این است که حتی برای افراد نابینا و کم بینا نیز قابل استفاده می باشد.

3) برنامه تقویم شمسی پرند

از جمله برنامه های مشابه باد صبا، تقویم هوشمند پرند است که در زمره ی بهترین برنامه های تقویم شمسی قرار دارد. این برنامه با دارا بودن ظاهر جذاب و زیبا، انتخاب کاربران بسیاری می باشد. پرند در کنار داشتن رابط کاربری جذاب، از امکانات دیگری نیز برخوردار است که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

پیشنهاد مطالعه:
معرفی 5 نمونه از بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی درسی
بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی درسی - اپمون

بهترین اپلیکیشن برای برنامه ریزی درسی بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی درسی چه اپلیکیشن هایی هستند؟ آیا استفاده از اپلیکیشن مطالعه مقاله

معرفی 5 نمونه از بهترین اپلیکیشن های نظافت منزل در ایران
اپلیکیشن های نظافت منزل - اپمون

بهترین برنامه های نظافت منزل اپلیکیشن های نظافت منزل چه کارایی دارند؟ معتبرترین و بهترین اپلیکیشن های نظافت منزل چه مطالعه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست