اپلیکیشن های مشاوره پزشکی - اپمون

5 نمونه از بهترین اپلیکیشن های مشاوره پزشکی در ایران

بهترین اپلیکیشن های مشاوره و خدمات پزشکی

 • بهترین و معتبر ترین اپلیکیشن های مشاوره پزشکی چه اپلیکیشن هایی هستند؟
 • اپلیکیشن های مشاوره پزشکی قابل اعتماد هستند؟
 • راه تشخیص معتبر بودن اپلیکیشن های خدمات پزشکی چیست؟
 • اپلیکیشن های پزشکی تا چه حدی پاسخگو هستند؟
 • در چه شرایطی نباید از این اپلیکیشن ها استفاده کرد؟
 • خدمات ارائه شده توسط برنامه های مشاوره پزشکی شامل چه مواردی می شود؟

پیشرفت علم و فناوری در حال حاضر در تمامی ابعاد زندگی بشر تاثیر خود را داشته و طراحی اپلیکیشن ها در زمینه های مختلف یکی از خدمات تکنولوژی به جامعه ی بشریت محسوب می شود. تنها با کمی دقت متوجه خواهید شد که وجود اپلیکیشن ها تا چه حد در افزایش سطح رفاه و آسایش شما اثر داشته و انجام بسیاری از امور را برایتان آسان تر کرده است. پس از شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی، افراد بیش از پیش رو به سوی انجام کار ها به صورت مجازی و حتی الامکان غیر حضوری آوردند و در این میان، اپلیکیشن ها نقش مهمی را ایفا کردند؛ به طور مثال افراد در صورت مشاهده ی علائم بیماری در خود، ابتدا به جای حضور در مراکز بهداشتی که خود خطر ابتلا را تا حد زیادی افزایش میداد، از فضای مجازی استفاده می کردند و علائم خود را بررسی نموده و در صورت نیاز، به پزشک به صورت حضوری مراجعه می کردند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اپلیکیشن ها برای ارائه خدمات مشاوره پزشکی نیز طراحی شده که زیر نظر پزشکان معتبر اداره می شود و می توانید با خیال آسوده به آن ها مراجعه کنید و از خدمات آن بهره ببرید. طراحی اپلیکیشن پزشکی یکی از مفید ترین و موثر ترین اقداماتی بود که در جهت بهبود عملکرد خدمات بهداشتی و مشاوره های پزشکی صورت گرفت. بسیاری از افراد در زمینه ی پزشکی سوالاتی برایشان پیش می آید که نیازمند انجام مشاوره با یک پزشک هستند، از طرفی مراجعه ی حضوری، هزینه های رفت و آمد و ویزیت دکتر و صرف زمان زیاد را در بردارد که جزء نکات منفی مراجعه ی حضوری به پزشک محسوب می شود؛ اما با وجود اپلیکیشن های مشاوره پزشکی بدون نیاز به صرف هزینه و وقت زیاد می توانید به صورت مستقیم با پزشک مورد نظرتان ارتباط گرفته و در زمینه ای که می خواهید مشاوره دریافت کنید.

البته لازم به ذکر است که اپلیکیشن های مشاوره پزشکی در همه ی موارد انتخاب مناسبی نمی تواند باشد، به طور مثال زمانی که فرد دچار علائم حاد بیماری است لازم است تا در اسرع وقت به مراکز درمانی به صورت حضوری مراجعه کند اما در سایر مواقع می توان به اپلیکیشن های مشاوره پزشکی مراجعه کرد و از خدماتشان استفاده کرد.
چون علمپزشکی در رابطه با سلامت افراد جامعه است، حساسیت انتخاب اپلیکیشن نیز به مراتب بالاتر است و نمی توان به هر برنامه ای در زمینه ی پزشکی و مشاوره اعتماد کرد. شما باید این اطمینان را حاصل کنید که مشاوره ی انجام شده توسط یک پزشک صورت می گیرد و اپلیکیشن از اعتبار بالایی برخوردار باشد. ما در این مقاله شما را با بهترین و معتبر ترین اپلیکیشن های مشاوره پزشکی آشنا خواهیم ساخت و خدمات ارائه شده توسط هر یک را بررسی خواهیم کرد.

1) پزشکِت

به پزشکِت اعتماد کن!

اپلیکیشن های مشاوره پزشکی - پزشکت
پزشکت اولین و یکی از بهترین اپلیکیشن های مشاوره پزشکی در ایران محسوب می شود. خدمات ارائه شده در این اپلیکیشن زیر نظر مشاوران و پزشکان ماهر انجام می گیرد و می توانید به راحتی و با اطمینان خاطر به اپلیکیشن مراجعه کنید. خدمات ارائه شده در اپلیکیشن پزشکت:

 1. امکان دریافت خدمات مشاوره آنلاین به صورت فوری و یا رزرو شده در هر ساعت از شبانه روز
 2. دارا بودن مقالات علمی و پزشکی معتبر
 3. امکان دریافت مشاوره های پزشکی در زمینه های مختلف از جمله مغز و اعصاب، قلب و عروق، اطفال، داخلی، عفونی، نان و زایمان، پوست و مو، ارتوپد و …
 4. امکان دریافت مشاوره پزشکی به صورت پیام متنی، تماس تلفنی و تماس تصویری
 5. ارائه خدمات دامپزشکی به صورت حضوری و غیر حضوری
 6. امکان دریافت خدمات حضوری مانند ویزیت در منزل، انجام آزمایش ها در منزل، پرستاری از کودک، سالمند و بیمار، رفتار درمانی و گفتار درمانی، فیزیوتراپی و …
 7. ارائه خدمات رایگان پرسش و پاسخ در زمینه ی پزشکی

اپلیکیشن پزشکت یکی از بزرگ ترین اپلیکیشن های خدمات مشاوره پزشکی در ایران محسوب شده که با ارائه ی خدمات متنوع و مطمئن زیر نظر پزشکان، کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. شما با مشاهده ی بخش نظرات کاربران نیز می توانید در انتخاب پزشک و مشاور خود کمک بگیرید.

2) دکتر دکتر

اپلیکیشن های مشاوره پزشکی - دکتر دکتر

دکتر دکتر درواقع یکی از اپلیکیشن های دریافت آنلاین نوبت از پزشکان و کلینیک های تخصصی در سراسر کشور می باشد. در کنار اپلیکیشن های مشاوره پزشکی، طراحی اپلیکیشن نوبت دهی نیز یکی از کاربردی ترین اپلیکیشن های موجود در زمینه ی پزشکی است که بدون نیاز به مراجعه حضوری برای دریافت نوبت می توانید از طریق این اپلیکیشن اقدام کنید. اپلیکیشن دکتر دکتر با دارا بودن بیش از 15 هزار مطب و کلینیک پزشکی این امکان را به شما می دهد تا با جستجوی نام پزشک، نام کلینیک، خدمات درمانی بتوانید نوبت خود را در روز و ساعت تعیین شده دریافت کنید. همچنین اپلیکیشن دکتر دکتر، امکان جابجایی و لغو نوبت را نیز به صورت رایگان به کاربران می دهد که یکی از ویژگی های منحصر به فرد این اپلیکیشن نوبت دهی محسوب می شود.
سامانه نوبت دهی دکتر دکتر به صورت 24 ساعته فعالیت داشته و شما با استفاده از این اپلیکیشن می توانید نزدیک ترین نوبت را در کلینیک یا نزد پزشک مد نظرتان دریافت کنید.
سایر خدامت ارائه شده توسط اپلیکیشن دکتر دکتر:

 1. امکان مشاوره تلفنی با پزشک
 2. امکان رزرو نوبت برای خود و یا دیگران به صورت رایگان
 3. امکان مسیر یابی مطب دکتر و یا کلینیک مدنظر در خود اپلیکیشن
 4. دارا بودن پزشکان و متخصصان مختلف در زمینه های گوناگون پزشکی از سرتاسر ایران
 5. همچنین با توجه به بخش امتیازات کاربران و بررسی نظرات آن ها، می توانید پزشک مورد نظرتان را ارزیابی و انتخاب نمائید.

اپلیکیشن دکتر دکتر، دارای وب سایت نیز می باشد و در صورت بروز هر گونه مشکل و یا به وجود آمدن سوال و ابهام، می توانید با پشتیبانی تماس بگیرید.

3) دکتر ساینا

 

دکتر ساینا یکی دیگر از نمونه اپلیکیشن های مشاوره پزشکی در ایران محسوب می شود. این اپلیکیشن اولین و کامل ترین اپلیکیشن خدمات پزشکی با بیمه در کشور می باشد و با دارا بودن بیش از 2500 پزشک و متخصص، در لیست جامع ترین برنامه های مشاوره پزشکی آنلاین قرار دارد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این اپلیکیشن، امکان بارگذاری مدارک و مستندات پزشکی و ارسال برای پزشک مورد نظر می باشد که در این صورت فرآیند ویزیت آنلاین با دقت بهتری صورت خواهد گرفت.
از جمله خدمات ارائه شده توسط اپلیکیشن دکتر ساینا:

 1. امکان ارتباط با 2500 متخصص و فوق تخصص در زمینه های مختلف پزشکی به صورت تلفنی، پیام و تماس تصویری به صورت 24 ساعته و در تمامی روز ها حتی روز های تعطیل
 2. امکان مشاوره با مشاوران تغذیه و دریافت رژیم غذایی به صورت آنلاین
 3. امکان ارسال نتایج آزمایشات انجام شده برای پزشک و دریافت تحلیل در اسرع وقت
 4. امکان انجام تست های روانشناسی مختلف در درون اپلیکیشن و دریافت نتیجه و تحلیل دقیق آن ها
 5. دارا بودن بانک اطلاعاتی کامل در مورد داروها و نحوه ی استفاده از هر یک
 6. امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به مراکز درمانی مختلف از جمله بیمارستان ها، کلینیک ها، آزمایشگاه ها، داروخانه ها و …
 7. امکان دریافت و رزرو نوبت نزد پزشک مورد نظر به صورت آنلاین

دکتر ساینا، علاوه بر دارا بودن اپلیکیشن، در بستر وب و به صورت وب سایت نیز فعالیت دارد.

4) اسنپ دکتر

اپلیکیشن های مشاوره پزشکی - اسنپ دکتر

شرکت اسنپ، یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده ی خدمات اینترنتی و آنلاین در سراسر کشور است و محبوبیت خود را مدیون خدمات تاکسی اینترنتی می باشد. پس از آن که اسنپ توانست در میان مردم محبوبیت خود را بدست آورد، درصدد ارائه ی خدمات دیگر نیز برآمد که یکی از آن ها، سرویس مشاوره پزشکی با نام اسنپ دکتر می باشد. اسنپ دکتر نیز یکی از اپلیکیشن های مشاوره پزشکی می باشد و با ارائه ی خدمات متنوع توانسته در لیست برترین و معتبرترین سرویس های ارائه ی خدمات پزشکی در کشور قرار گیرد.
خدمات ارائه شده توسط اپلیکیشن اسنپ دکتر:

 1. امکان برقراری ارتباط با بیش از 500 پزشک و متخصص در زمینه های مختلف پزشکی اعم از زنان و زایمان، دندانپزشکی، قلب و عروق، مغز و اعصاب، چشم، بیماری های عفونی و …
 2. امکان برخورداری از خدمات مشاوره فردی، خانواده، ازدواج، طلاق، تحصیلی، افسردگی و …
 3. امکان برقراری ارتباط با پزشک در تمامی ساعات شبانه روز به صورت تلفنی و یا چت
 4. امکان ارسال نتایج چک آپ و آزمایش برای پزشک و دریافت نسخه
 5. ارائه خدمات پرستاری در منزل، چک آپ های پزشکی مانند تست کرونا و … در محل

5) زوپ

زوپ نیز یکی دیگر از اپلیکیشن های مشاوره آنلاین پزشکی است که در سطح کشور و به صورت 24 ساعته پاسخگوی کاربران می باشد. این اپلیکیشن با دریافت هزینه ای بسیار ناچیز تر از حق ویزیت حضوری، امکان مکالمه تلفنی و یا چت با پزشک مورد نظر برایتان فراهم می آورد. پزشکان عضو در سرویس خدمات رسانی زوپ، همگی جزء پزشک های مطرح و مجرب می باشند و کاربران می توانند با خیالی آسوده، اقدام به مشاوره با پزشک در زوپ بنمایند.
خدمات و امکانات موجود در اپلیکیشن زوپ:

 1. افشا نساختن هویت و اطلاعات پزشکی کاربران برای سایر کاربران
 2. امکان برقراری ارتباط با پزشک های 5 ستاره زوپ در تمامی ساعات شبانه روز و ایام سال
 3. امکان رزرو نوبت برای برقراری با پزشک در نزدیک ترین روز و ساعت مورد نظر کاربر
 4. امکان برخورداری از خدمات رایگان در صورت عضو کردن کاربران دیگر
 5. دارا بودن مطالب و مقالات پزشکی معتبر و از منابعی موثق

جمع بندی
به طور کلی اپلیکیشن های مشاوره پزشکی، خود تحولی عظیم در سیستم خدمات رسانی پزشکی به حساب می آید و در موارد زیادی کاربرد دارد. شناخت اپلیکیشن های معتبر در این زمینه بسیار می تواند برایتان مفید باشد تا در مواقع ضروری بتوانید از خدمات آن ها بهره ببرید.

پیشنهاد مطالعه:
معرفی و بررسی 6 کاندیدای بهترین اپلیکیشن درج آگهی
بهترین اپلیکیشن درج آگهی - اپمون

بهترین برنامه های ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی چه نقشی در افزایش سود در کسب و کار دارد؟ بهترین اپلیکیشن مطالعه مقاله

بهترین اپلیکیشن های بیمه ایرانی برای بررسی و خرید
بهترین اپلیکیشن های بیمه- اپمون

معرفی بهترین اپلیکیشن های بیمه ایرانی بهترین اپلیکیشن های بیمه ایرانی کدام است؟ کاربرد اپلیکیشن های بیمه چیست؟ مزایای استفاده مطالعه مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست