انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

آموزش انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

هنگامی که توسعه اپلیکیشن خود را به عنوان یک برنامه نویس به پایان رساندید، گام بعدی این است که آن را در دسترس کاربران قرار دهید. در واقع ساخت اپلیکیشن نیمی از راه است و نیمی دیگر معرفی اپلیکیشن به بازارهای ایران و جهان است. پرطرفدارترین بازار ایرانی برای دریافت و انتشار اپلیکیشن های مختلف، کافه بازار است که فرصت بسیار خوبی را برای توسعه دهندگان برای ارائه اپلیکیشن ها فراهم می کند. در این آموزش نحوه انتشار اپلیکیشن در کافه بازار را توضیح خواهیم داد.

 

 

مراحل انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

مرحله اول: در قسمت توسعه دهندگان کافه بازار ثبت نام کنید.

 1. برای ورود به صفحه اینترنتی کافه بازار کافیست روی این آدرس www.cafebazaar.ir کلیک کنید.
 2. در پایین صفحه اصلی سایت کافه بازار بخشی با عنوان توسعه دهندگان وجود دارد، روی آن کلیک کنید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

 1. برای ثبت سفارش در کافه بازار باید در این صفحه ثبت نام کنید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

 1. برای ثبت نام ایمیل و پسورد موردنظرتان را وارد کنید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

* رمز عبور باید حداقل هشت کاراکتر باشد و ترکیبی از اعداد، حروف لاتین و یک حرف بزرگ باشد.

* در صورتی که بخواهید یک حساب شرکتی قانونی ایجاد کنید، اجازه ورود ایمیل شخصی را ندارید و باید از ایمیل رسمی شرکت استفاده کنید.

 1. پس از چند دقیقه یک ایمیل تایید به همان ایمیلی که ثبت کرده اید ارسال می شود. لینکی در این ایمیل وجود دارد که برای ثبت نام نهایی باید روی آن کلیک کنید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

* اگر ایمیل را در صندوق ورودی خود پیدا نکردید، هرزنامه خود را بررسی کنید.

مرحله دوم: اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید.

پس از تایید و ورود به حساب توسعه دهنده خود، باید اطلاعات کامل خود را وارد کنید.

نوع حساب و کشور محل اقامت را انتخاب کنید.

در قسمت اول نوع حساب و کشور محل سکونت خود را وارد کنید.

* در انتخاب نوع حساب حقیقی اشخاص و حساب حقوقی شرکت ها دقت کنید، زیرا در آینده امکان تغییر ندارید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

اطلاعات واقعی و حقوقی کامل

در مرحله بعد باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید. اطلاعات شخصی را به همراه اطلاعات شناسنامه و کارت ملی با دقت و به طور کامل وارد کنید و در پایان تصویر واضح و با کیفیت کارت ملی خود را به صورت تمام صفحه آپلود کنید.

در صورت قانونی بودن حساب، لازم است اطلاعات شرکت دقیقا مطابق آخرین تغییرات ثبت شده شرکت در سایت www.rrk.ir وارد شود و در پایان کارت ملی مدیرعامل و تصویر آخرین تغییرات ثبت شده به عنوان آپلود فایل JPG. در وارد کردن کد اقتصادی دقت کنید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

اطلاعات کلی توسعه دهنده را کامل کنید

در این قسمت باید اطلاعات خود را که به کاربران نمایش داده می شود وارد کنید.

یک نام برای خود به عنوان توسعه دهنده انتخاب کنید و آن را به فارسی و انگلیسی وارد کنید. اگر وب سایت دارید آدرس آن را نیز وارد کنید.

* حداکثر تعداد کاراکتر در نام توسعه دهنده 32 کاراکتر است و می تواند ترکیبی از حروف فارسی و انگلیسی، اعداد، فاصله و نیم ویرگول باشد.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

تایید هویت

یک شماره تلفن همراه معتبر را در قسمت احراز هویت وارد کنید. یک پیامک به این شماره ارسال می شود که حاوی کد تایید است و باید در قسمت مورد نیاز وارد شود.

در صورت صحیح بودن کد، گزینه ثبت نام فعال می شود. با کلیک بر روی آن ثبت نام شما خاتمه می یابد. با کلیک برای ورود به پیشخوان وارد صفحه پیشخوان شما می شوید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

مرحله سوم: قوانین را بپذیرید.

اولین چیزی که هنگام ورود به پیشخوان با آن مواجه می شوید قوانین انتشار اپلیکیشن در کافه بازار است. شما باید این قوانین را بخوانید و با آن موافقت کنید. به جزئیات قوانین توجه کنید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

مرحله چهارم: نسخه جدید برنامه را درخواست کنید.

 1. هنگام ورود به پیشخوان بر روی قسمت برنامه کلیک کنید. در صفحه باز شده روی «برنامه جدید » کلیک کنید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

 1. پنجره ای باز می شود که از شما می خواهد نام برنامه و دسته مورد نظر خود را انتخاب کنید. آب و هوا، آشپزی، رستوران، آموزش، وسایل، امور مالی، ورزش، خرید، تناسب اندام، کتاب، روزنامه نگاری، کودک، موسیقی، پزشکی، سفر، سبک زندگی، سرگرمی، سفر، رسانه های اجتماعی، شخصی سازی، عکاسی، ویدئو، مذهب و بازی ها دسته بندی های اصلی کافه بازار هستند.

* نام پذیرفته شده در کافه بازار می تواند تا 100 کاراکتر باشد اما در برخی از گوشی های هوشمند نام هایی با بیش از 16 کاراکتر گاهی اوقات به طور کامل نمایش داده نمی شود. به همین دلیل است که بهتر است یک نام کوتاه و به یاد ماندنی انتخاب کنید.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

 1. سپس فایل اپلیکیشنی که ساخته اید را آپلود کنید و اطلاعات کامل اپلیکیشن را که برای کاربران قابل مشاهده است مانند توضیحات و قیمت وارد کنید.
 2. مرحله بعدی آپلود عکس ها، فیلم ها و نمادهای برنامه است.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

* اندازه اصلی آیکون اپلیکیشن باید ۵۱۲*۵۱۲  باشد و می توانید آیکون را به شکل اشکال اصلی دایره، مربع و مستطیل طراحی کنید. البته اندازه آنها باید مطابق عکس های زیر باشد.

انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

 1. در نهایت گزینه ارسال اطلاعات و درخواست انتشار را انتخاب کنید. در این حالت برنامه در صف انتشار قرار می گیرد.
 2. پس از بررسی نرم افزار توسط کارشناسان کافه بازار، در صورتی که نرم افزار عاری از ایراد باشد به صورت خودکار منتشر می شود. اما در صورتی که اپلیکیشن مشکلی داشته باشد یا با قوانین کافه بازار مطابقت نداشته باشد، ایمیلی دریافت خواهید کرد که دلایل منتشر نشدن اپلیکیشن در بازار را توضیح می دهد.

* حدود سه روز کاری طول می کشد تا برنامه در بازار منتشر شود.

 1. اگر می خواهید نرم افزار را در زمان مشخصی در بازار منتشر کنید، گزینه انتشار خودکار را غیرفعال کنید. اگر نمی خواهید آن را منتشر کنید کافی است در قسمت Counter Programs بر روی برنامه مورد نظر کلیک کرده و Unpublish را انتخاب کنید.

مرحله پنجم: پرداخت های درون برنامه ای

اگر تصمیم دارید بخش های پولی برنامه خود را اضافه کنید، از تب پرداخت درون برنامه ای استفاده کنید. قوانین فروش نرم افزار در کافه بازار و قوانین پرداخت درون برنامه ای را حتما مطالعه کنید.

* اگر برنامه را در ابتدا رایگان داشته باشید، نمی ‌توانید بعداً آن را بفروشید مگر اینکه برنامه را دوباره ثبت کنید و قیمتی برای آن تعیین کنید. از همان ابتدا به این مشکل توجه کنید.

* قبل از درخواست از کاربر برای پرداخت پرداخت درون برنامه ای، لازم است به طور واضح و واضح بیان کنید که کاربر بابت این پرداخت چه چیزی دریافت می کند.

سوالات متداول انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

 • مدارک لازم برای عضویت در قسمت توسعه دهندگان کافه بازار چیست؟

عکس کارت ملی، کد پستی محل سکونت، شماره تلفن و آدرس دقیق محل سکونت، کد اقتصادی، هویت ملی، شماره ثبت، آدرس دقیق و کدپستی مدارک لازم برای اشخاص حقوقی است.

 • هزینه ثبت اپلیکیشن در کافه بازار چقدر است؟

برای عضویت در کافه بازار باید اشتراک سالیانه داشته باشید و هزینه اشتراک سالانه 40 هزارتومان است.

 • دلایل عدم انتشار برنامه در کافه بازار چیست؟

عدم رعایت قوانین کپی رایت، اطلاعات توضیحی نادرست، درخواست دسترسی غیرضروری کاربران هنگام نصب نرم افزار، مشکل در پرداخت های درون برنامه ای، نقص فنی در نصب و اجرای نرم افزار و اسپم نرم افزار از دلایل رایج رد شدن نرم افزار توسط کافه بازار است.

 • چرا بخشی از درآمد اپلیکیشن به کافه بازار اختصاص می یابد؟

از آنجایی که کافه بازار توسعه دهنده خود اپلیکیشن است، برای زیرساخت های خود نیاز به درآمد دارد، بنابراین درصدی از درآمد اپلیکیشن منتشر شده در کافه بازار به حالت تعلیق درآمده است.

 • آیا تغییر در برنامه و به روز رسانی آن هزینه دارد؟

خیر، از آنجایی که بین شما و کافه بازار قرارداد یک ساله منعقد شده است، تغییر و بروز رسانی نرم افزار هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت.

 • آیا امکان پاسخگویی به نظرات کاربران در کافه بازار وجود دارد؟

بله، شما می توانید به راحتی از طریق پنل کاربری به کاربران پاسخ دهید و این پاسخ به ایمیل آنها ارسال می شود.

 • چرا گاهی اوقات حساب های توسعه دهنده مسدود می شوند؟

هنگام ثبت نام در کافه بازار، قراردادی توسط سازنده امضا می شود که شامل قوانین کافه بازار می شود. در صورتی که نرم افزار منتشر شده قوانین کافه بازار را نقض کند، ابتدا به سازنده اطلاع داده می شود و مهلت چند روزه برای رفع مشکل داده می شود. اگر هشدار نادیده گرفته شود، برنامه به حالت تعلیق در می آید و عدم رسیدگی به مشکل یا عدم انتشار مجدد برنامه ای با مشکل مشابه منجر به حذف برنامه یا مسدود شدن حساب توسعه دهنده می شود.

در صورت مسدود شدن اکانت، حساب توسعه دهنده تا حدود 30 روز از دسترس خارج می شود و در صورت تکرار تخلف، حساب برای همیشه مسدود می شود. در این صورت قطعا امکان ایجاد حساب کاربری جدید برای متخلف وجود ندارد.

مقالات پیشنهادی کاربران
راهنمای تبدیل سایت وردپرس به اپلیکیشن

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست