آموزش مرحله به مرحله انتشار اپلیکیشن در بازار

آموزش مرحله به مرحله انتشار اپلیکیشن در بازار

آموزش انتشار اپلیکیشن در کافه بازار

در پایان این مقاله به طور کامل با نحوه انتشار اپلیکیشن در بازار به صورت مرحله به مرحله آشنا شده‌اید و خودتان میتوانید اپلیکیشنتان را به راحتی در کافه بازار منتشر نمایید. درحال حاضر، طراحی اپلیکیشن موبایل، یکی از مشاغل جدید و پر درآمد می باشد که به ویژه در چند سال اخیر، بسیار مورد توجه برنامه نویسان و طراحان حوزه موبایل قرار گرفته است. شما با فراگیری فنون مربوط به به طراحی اپلیکیشن اندروید یا ios، می توانید به طراحی و عرضه ی اپلیکیشن های کاربردی موبایل بپردازید و با انتشار آن در مارکت های معروف ایرانی مانند کافه بازار، مایکت و … برای خود درآمدزایی کنید. چنانچه شما به عنوان یک طراح و برنامه نویس اپلیکیشن موبایل، یک برنامه طراحی کرده اید و قصد دارید آن را در مارکت ایرانی محبوب و پرطرفدار کافه بازار نشر دهید، این مقاله ی آموزشی، راهنمای گام به گام شما برای انتشار اپلیکیشن در بازار خواهد بود.

ثبت نام و ساخت حساب کاربری در کافه بازار

قدم اول برای انتشار اپلیکیشن در بازار، ساخت اکانت یا حساب کاربری در کافه بازار است با این تفاوت که شما باید به عنوان یک توسعه دهنده در بازار ثبت نام کنید. برای این کار شما باید:

 1.  ابتدا وارد وبسایت کافه بازار به آدرس https://cafebazaar.ir/app شوید.
 2. سپس در قسمت بالای سایت، روی گزینه‌ی “توسعه دهندگان بازار” کلیک کنید.
 3. در صفحه‌ی جدید باز شده، روی گزینه‌ی “شروع همکاری” کلیک کنید.    انتشار-اپلیکیشن-در-بازار-اپمون
 4. صفحه ثبت نام برای شما باز می شود و شما باید ایمیل و رمز عبور انتخابی خود را وارد کنید.
  توجه داشته باشید که آدرس ایمیل معتبر و قابل دسترسی را وارد کنید چرا که پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، قابل تغییر نخواهد بود.
  رمز عبور انتخابی شما باید حداقل 8 کاراکتر باشد و دارای حداقل یک کاراکتر بزرگ انگلیسی و یک عدد باشد.
 5.  پس از تکمیل اطلاعات، بر روی گزینه‌ی “ثبت نام” کلیک کنید.    انتشار-اپلیکیشن-در-بازار-اپمون
 6. در این مرحله، یک پیام تحت عنوان “ایمیل تایید حساب توسعه دهندگی بازار” به ایمیل شما ارسال می شود که شما باید برای ادامه فرآیند ثبت نام خود در کافه بازار، بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید. همچنین در این مرحله یک ایمیل با عنوان “شروع همکاری بازار” برای شما ارسال می شود. این پیام موارد مهمی در ارتباط با انتشار اپلیکیشن در بازار را بیان کرده است که باید مطالعه کنید.  انتشار-اپلیکیشن-در-بازار-اپمون
 7.  پس از اینکه ایمیل دریافتی را تایید کردید، وارد صفحه‌ی “توسعه دهنده ی کافه بازار شوید” می شوید که باید اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.
  7-1) نوع حساب: در این قسمت باید نوع حساب کاربری خود (شخص یا شرکت) و کشور محل اقامت خود را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “مرحله ی بعد” کلیک کنید.  انتشار-اپلیکیشن-در-بازار-اپمون
  7-2) اطلاعات حساب: اطلاعاتی که در این قسمت باید وارد کنید شامل: نام کامل، شماره همراه، کد ملی، کد پستی، استان، شهر و آدرس می باشد؛ همچنین باید عکس با کیفیت از کارت ملی خود را در این قسمت بارگذاری کنید. توجه داشته باشید که در درج اطلاعات، دقت کافی را داشته باشید و چنانچه متوجه شدید که اطلاعاتی را به اشتباه وارد کرده اید، می توانید به مرحله ی قبل بازگردید و اطلاعات را ویرایش کنید. مشابه تمامی این مراحل در انتشار اپلیکیشن در مایکت هم وجود دارد.
 8. انتشار-اپلیکیشن-در-بازار-اپمون
  7-3) پروفایل عمومی: در این مرحله شما باید، یک عنوان فارسی و یک عنوان انگلیسی توسعه دهنده انتخاب کنید؛ عنوان شما باید حداکثر، 32 کاراکتر متشکل از حروف فارسی و انگلیسی، اعداد، فاصله و نیم فاصله باشد. وارد کردن آدرس وب سایت فارسی یا انگلیسی ضروری نیست.  انتشار-اپلیکیشن-در-بازار-اپمون
  7-4) تایید هویت: در این مرحله، برای تایید هویت، یک کد 4 رقمی به شماره همراه شما ( همان شماره ای که در مرحله‌ی “اطلاعات حساب” وارد کردید) ارسال می گردد.
  کد دریافتی را در فیلد مربوطه وارد کنید و روی گزینه “ثبت نام” کلیک کنید.    انتشار-اپلیکیشن-در-بازار-اپمون
  7-5) پایان: رسیدن به این مرحله به این معناست که مراحل ثبت نام شما به عنوان توسعه دهنده اپلیکیشن برای انتشار اپلیکیشن در بازار، با موفقیت صورت گرفته است. با پایان یافتن مراحل ثبت نام، شما دارای یک پنل به عنوان توسعه دهنده در کافه بازار شدید.
  شما در این مرحله برای انتشار اپلیکیشن در بازار، باید وارد صفحه ی “پیشخان توسعه دهندگان” بازار شوید که برای این کار کافیست بر روی “انتقال به پیشخان” کلیک نمایید. در صفحه‌ی “پیشخان توسعه دهندگان” پس از مطالعه ی دقیق قوانین، روی “قرارداد را می پذیرم” کلیک نمایید. انتشار-اپلیکیشن-در-بازار-اپمون

در نظر داشته باشید که در صورتی که به طراحی اپلیکیشن در اصفهان و یا دیگر شهرهای ایران نیازمندید، میتوانید روی خدمات حرفه‌ای مجموعه اپمون حساب ویژه‌ای باز کنید.

چگونه اپلیکیشن خود را در بازار بگذاریم؟

پس از آنکه مراحل ثبت نام و ساخت حساب توسعه دهنده را به طور کامل انجام دادید، حال نوبت به انتشار اپلیکیشن در بازار است به همین منظور شما باید:

 •  وارد صفحه ی “پیشخان توسعه دهندگان” بازار شوید.
 • در منو سمت راست صفحه، بر روی گزینه‌ی “برنامه ها” کلیک کنید.
 •  در صفحه جدید، بر روی گزینه‌ی “برنامه جدید” کلیک کنید.  انتشار-اپلیکیشن-در-بازار-اپمون
 •  در این قسمت، شما باید دسته بندی اپلیکیشن خود را انتخاب کنید و سپس فایل اپلیکیشن مورد نظرتان را جهت انتشار اپلیکیشن در بازار، آپلود کنید و درنهایت، روی گزینه ی “ایجاد برنامه” کلیک کنید.
 •  پس از آپلود فایل اپلیکیشن، شما باید اطلاعات تکمیلی مربوط به اپلیکیشن خود را وارد نمایید. این اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که برای کاربران کافه بازار نمایش داده می شود، پس سعی کنید اطلاعات مختصر و مفید باشد و سبب جذب کاربران شود. در این قسمت شما می توانید اطلاعات مربوط به پشتیبانی کاربر و قیمت را نیز وارد کنید.
 •  در مرحله ی بعد، باید عکس ها و ویدیو های مربوط به اپلیکیشن خود را بارگذاری کنید؛ این مرحله، یکی از مهم ترین و کاربردی ترین مراحل در انتشار اپلیکیشن در بازار به حساب می آید، چرا که کاربران با ساختار کلی و ظاهری اپلیکیشن از این طریق آشنا می شوند. شما باید از قسمت های مهم اپلیکیشن خود، اسکرین شات و تصاویر باکیفیت تهیه و بارگذاری کنید. از نحوه ی استفاده از اپلیکیشن، ویدیوکپچر تهیه کنید و در آپارات بارگذاری نمایید و سپس لینک آن را در این قسمت قرار دهید؛ همچنین لوگو و یا آیکون منحصر به فرد مربوط به اپلیکیشن خود را نیز بارگذاری کنید.
  پس از تایید این قسمت، مراحل انتشار اپلیکیشن در بازار با موفقیت به اتمام رسیده است و اپلیکیشن شما برای کاربران کافه بازار قابل دانلود و نصب خواهد بود.

قوانین مربوط به انتشار اپلیکیشن در بازار

چنانچه قصد انتشار اپلیکیشن در بازار را دارید باید با قواعد و قوانین وضع شده در بازار نیز آشنایی داشته باشید و خود را مستلزم به رعایت آن بدانید. قوانین اصلی انتشار اپلیکیشن در بازار به شرح زیر است:

 • وجود محتوای نامناسب و خارج از عرف (رواج فساد، خشونت آمیز، محتواهای جنسی و …) چه در خود اپلیکیشن و چه در تبلیغات مندرج در اپلیکیشن، خلاف قوانین بازار است و وجود هر یک باعث می شود تا برنامه ی موردنظر تایید نشده و منتشر نشود؛ حتی در صورت انتشار نیز عواقب آن بر عهده ی فرد توسعه دهنده خواهد بود و در نهایت باید پاسخگو باشد.
 • قرار دادن تبلیغاتی که در عملکرد اپلیکیشن اختلال ایجاد کند و به نوعی کاربر را مجبور انجام کاری کند، برخلاف قوانین انتشار برنامه در بازار است.
 • نمایش تبلیغات حتی الامکان باید کوتاه بوده و خللی در برنامه ایجاد نکند.
 • چنانچه می خواهید تبلیغاتی را در برنامه ی خود قرار دهید، این تبلیغات در قالب بوک مارک و یا آیکون که حالتی ثابت دارد نباید باشد.
 • آیکونی که برای برنامه ی خود در نظر میگیرید باید یونیک باشد و کپی از جایی نباشد.
 • در صورتی که برنامه ی خود را به صورت رایگان منتشر کرده اید، نمی توانید آن را به فروش برسانید و یا اگر قیمتی را برای خرید درون برنامه ای تعیین کردید، امکان تغییر قیمت وجود ندارد. ( اگر آپدیت برنامه تان نباز به پرداخت درون برنامه ای داشت، اپلیکیشن را باید در قالب یک برنامه ی جدید منتشر کنید.
 • اگر برنامه شما غیررایگان است باید تنها در یک مرحله پرداخت از سمت کاربر صورت گیرد و به این صورت نباشد که برای استفاده از بخش دیگر اپلیکیشن، مبلغ دیگری را پرداخت کند.
 • تمامی عملیات مربوط نتشار، ویرایش اطلاعات، تایبد و … باید از پنل اصلی بازار صورت گیرد و هیچ برنامه ی جایگزینی در این باره وجود ندارد.

هزینه انتشار اپلیکیشن در بازار

کافه بازار برای جلوگیری از ساخت اکانت ها و حساب های کاربری بیهوده، حق اشتراک سالانه را برای توسعه دهندگان خود قرار داده است؛ توسعه دهندگان موظف اند برای فعال نگه داشتن پنل کاربری خود، سالانه مبلغ 40 هزار تومان را پرداخت کنند. در نظر گرفتن این مبلغ از سوی کافه بازار سبب شده تا افراد متخلف نتوانند با ایجاد اکانت های جعلی و نامعتبر، خللی را به بدنه ی اصلی بازار وارد سازند، چرا که همانطور که می دانید، وجود برنامه های ناکارآمد و متعدد در بازار، سبب می شود تا برنامه های کاربردی و مفید، چندان دیده نشود که به ضرر توسعه دهندگان بازار تمام می شود.

پیشنهاد مطالعه:
آموزش انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور
انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی استور

وقتی فرآیند توسعه برنامه و طراحی اپلیکیشن تکمیل می شود، زمان آن فرا رسیده است که محصول خاص خود را مطالعه مقاله

آموزش انتشار اپلیکیشن ios
انتشار اپلیکیشن ios

ساخت و طراحی اپلیکیشن تنها یکی از بخش های ایجاد یک برنامه موبایل است و یکی دیگر از مهمترین بخش مطالعه مقاله

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست