طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا

امروزه با افزایش استفاده از تلفن‌های همراه، طراحی برنامه موبایل برای هر کسب و کاری اجباری است. در صنعت رستوران، فست فود و پذیرایی، یکی از مهمترین نکات بازاریابی حرفه‌ای، جلب مشتریان دائمی و وفادار است. با طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا، می‌توانید رابطه‌ای پایدار و رایگان با مشتریان خود داشته باشید. هدف اصلی ساخت اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا، دسترسی آسان مشتریان به منو، قیمت، رزرو، سفارش و پرداخت آنلاین برای مشتریان است.

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

اپلیکیشن سفارش غذا چیست؟

به طور کلی اپلیکیشن های سفارش غذا، برنامه‌هایی هستند که در آن مشتریان به راحتی می‌توانند غذای مورد نظر خود را به صورت آنلاین، در هر کجا و در هر زمان ثبت نام کرده و دریافت کنند. برنامه‌های سفارش غذا زندگی شلوغ را آسان‌تر می‌کند و نیاز به آشپزی در خانه را هر روز کاهش می‌دهد. با پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز، تعجب آور نیست که با طراحی برنامه رستوران، سفارش غذا و طراحی وب سایت رستوران، می‌توانید سفارشات خود را به صورت آنلاین برای مشتریان خود ارسال کرده و غذای داغ برای آنها ارسال کنید.

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

مزایای طراحی اپلیکیشن رستوران

راحتی مشتریان

سفارش آنلاین بسیاری از رستوران‌ها را قادر ساخته است تا اوج ساعات کاری خود را به طور مؤثر مدیریت کنند. با سفارش آنلاین غذا، بسیاری از افراد موفق می‌شوند از تجربه دردناک اتلاف وقت در صف‌های طولانی جلوگیری کنند.

جذب آسان‌تر مشتری

برنامه‌های تلفن همراه ابزارهای خوبی برای مشارکت مشتریان هستند. طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا دارای گزینه‌های داخلی زیادی برای حفظ سطح تعامل هستند. با استفاده از پیشنهادات جدید، مشتریان خود را در جریان رستوران خود قرار دهید.

اجرای کمپین خاص بازاریابی

اگر مشتری مدت زیادی از شما بازدید نکرده است، می‌توانید تخفیف ویژه‌ای برای کالای مورد علاقه خود ارسال کنید. آن‌ها یا از فروشگاه دیدن می‌کنند یا به احتمال زیاد از طریق برنامه یا وب سایت سفارش آنلاین می‌دهند و قطعاً سایر موارد را از منو سفارش می‌دهند.

اشتباهات و مشکلات کمتر

حتی با تجربه ترین افراد نیز می‌توانند در یادداشت سفارش‌ها اشتباه کنند. اما اگر کارکنان شما از مزیت تکنولوژیکی بهتری برخوردار باشند، می‌توان از این سناریو اجتناب کرد. اگر می‌خواهید کسب و کار خود را بدون مشکل اداره کنید، باید از تیم خود نیز مراقبت کنید.

ساده سازی فرآیند سفارش

با گسترش بازار تحویل و بسترهای تحویل شخص ثالث، رستوران‌های کوچک این امکان را دارند که از بخشی استفاده کنند که فقط با ناوگان حمل و نقل خود در دسترس زنجیره‌های بزرگ بود. یک برنامه تلفن همراه به عنوان ویترین فروشگاه مجازی شما عمل می‌کند که به مشتریان این امکان را می‌دهد تا سفارشی را ثبت کنند.

دریافت نظرات و رتبه‌های بهتر

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا به رستوران شما کمک می‌کند تا رتبه بهتری در سایت‌های مختلف رتبه بندی داشته باشد. مشتریان ترجیح می‌دهند سفارشات خود را در دستگاه‌های تلفن همراه خود ثبت کنند. یک تجربه تلفن همراه بدون دردسر باعث ایجاد علاقه مثبت در تجارت شما می‌شود که می‌توانید با استفاده از نظرات و رتبه بندی مشتریان، آن را بیشتر ارتقا دهید.

هزینه طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

پکیج پایه

شروع قیمت از
27.500 میلیون
 1. نسخه اندروید 
 2. فاقد نسخه PWA
 3. فاقد نسخه IOS
 4. دارای UI اختصاصی
 5. پشتیبانی سالیانه
 6. مشاوره و ایده پردازی
 7. سناریو نویسی مرحله به مرحله توسط تیم اپمون
 8. برنامه نویسی بعد از تایید گرافیک و رابط کاربری (UI)
طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

پکیج حرفه ای

تماس بگیرید
 1. نسخه اندروید
 2. نسخه PWA
 3. نسخه IOS
 4. دارای UI اختصاصی
 5. پشتیبانی سالیانه
 6. مشاوره و ایده پردازی
 7. سناریو نویسی مرحله به مرحله توسط تیم اپمون
 8. برنامه نویسی بعد از تایید گرافیک و رابط کاربری (UI)
 9. طراحی وب سایت
طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

پکیج ویژه

تماس بگیرید
 1. نسخه اندروید
 2. نسخه PWA
 3. نسخه IOS
 4. دارای UI اختصاصی
 5. پشتیبانی سالیانه
 6. مشاوره و ایده پردازی
 7. سناریو نویسی مرحله به مرحله توسط تیم اپمون
 8. برنامه نویسی بعد از تایید گرافیک و رابط کاربری (UI)
 9. طراحی وب سایت
 10. ویژگی ها و امکانات اختصاصی

اهمیت طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا

رسیدن به مخاطبان در محدوده‌های جغرافیایی مختلف

یکی از دلایل اصلی نیاز رستوران‌ها به طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا این است که بتوانند از مزایای بازاریابی موقعیت مکانی استفاده کنند. برنامه‌های تجاری رستوران یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای دسترسی به یک کسب و کار به کاربران محلی آن است.

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا
طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

رزرو بدون دردسر

برنامه سازان با تجربه رستوران و سفارش غذا می‌توانند به شما در داشتن برنامه‌ای کمک کنند که سپس به مشتریان شما کمک می‌کند تا در زمان دلخواه خود از راحتی منزل یا محل کار خود رزرو کنند. این برنامه زحمت شما را برای پیاده روی به رستوران مورد علاقه شما یا تماس با میز کمک می‌کند.

اطلاع رسانی به مشتری

این غیرقابل انکار است که رستوران‌ها بسته به فصل یا جشنواره خاصی معاملات جذابی را ارائه می‌دهند. وقتی یک شرکت توسعه برنامه تلفن همراه برای ساخت برنامه برای رستوران استخدام می‌کنید، محصولی را دریافت می‌کنید که به شما کمک می‌کند تا اعلان‌های فوری را برای اطلاع مشتریان از معاملات جذاب ارسال کنید. این می‌تواند به شما کمک کند سفارشات غذایی ثابت را با برنامه دریافت سفارش رستوران ما دریافت کنید.

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا
طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

ارائه تجربه سفارشی اپلیکیشن

محصول فرآیند توسعه برنامه تلفن همراه یک رستوران معمولاً یک اپلیکیشن است که مشاغل می‌توانند ابتدا از آنها برای واکشی و ذخیره اطلاعات شخصی کاربر استفاده کنند و سپس از همان اطلاعات برای ارسال پیام‌ها و معاملات شخصی برای بهبود تجربه کلی نام تجاری استفاده کنند.

افزایش محبوبیت برند

وقتی برنامه‌های تلفن همراه برای رستوران‌ها ایجاد می‌کنید، آگاهی از نام تجاری خود را افزایش می‌دهید. این یکی از دلایلی است که رستوران‌ها به برنامه‌های تلفن همراه نیاز دارند. این به این دلیل است که این برنامه همیشه بر روی تلفن همراه مشتریان شما قرار دارد تا همیشه کسب و کار شما را به آنها یادآوری کند. این نیز یکی از بزرگترین مزایایی است که نباید از آن غافل شوید.

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا
طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

افزایش وفادارای مشتریان

برنامه رستوران که فرصتی را برای برنامه وفاداری و پاداش ارائه می‌دهد، پتانسیل عظیمی برای افزایش فروش دارد. نمونه‌ای از آن را می‌توانید در برنامه پاداش استارباکس مشاهده کنید. این برنامه به کاربران انگیزه می‌دهد تا از برنامه پرداخت کنند و ستاره کسب کنند که می‌تواند برای پاداش‌های دیگر استفاده شود.

بهبود خدمات رستوران

با ادغام بخش نظرات در طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا خود، می‌توانید به همه نظراتی که کاربران نه تنها برای برنامه تلفن همراه شما بلکه برای تجارت شما نیز دارند، دسترسی داشته باشید. به غیر از برجسته سازی زمینه‌هایی که برای بهبود آنها فاقد آن هستید، بخش بازبینی و بازخورد نیز به شما ایده می‌دهد که چگونه تجارت رستوران خود را بیشتر گسترش دهید و چگونه از طریق برنامه‌های تلفن همراه رستوران خود را ارتقا دهید.

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا
طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

افزایش بازدید مجدد

برنامه وفاداری مشتری به برنامه نقش مهمی در بهبود بازدیدهای مجدد ایفا می‌کند. مبالغه نیست اگر بگوییم مشتریانی که از برنامه‌های وفاداری استفاده می‌کنند شانس بیشتری برای بازگشت دارند. بنابراین با ارائه یک برنامه رستوران عالی، از این مزیت استفاده کنید.

سفارش طراحی اپلیکیشن رستوران

اگر از برنامه نویسی Android و IOS اطلاع دارید، می‌توانید برنامه سفارش رستوران و غذا را برای خود طراحی کنید. یکی دیگر از راه‌های طراحی برنامه استفاده از برنامه ساز است که نیازی به دانش برنامه نویسی ندارد. البته برنامه‌هایی که به این روش ایجاد می‌شوند معمولاً بسیار غیرحرفه‌ای و سفارشی هستند.

اگر می‌خواهید یک رستوران کاملاً حرفه‌ای و برنامه سفارش غذا برای یک شرکت بزرگ تهیه کنید، باید یک سازنده رستوران و برنامه سفارش غذا را از یک توسعه دهنده موفق برنامه سفارش دهید.

طراحی اپلیکیشن شبیه اسنپ فود

طراحی اپلیکیشن شبیه اسنپ فود

اسنپ فود یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های سفارش غذا است که ویژگی‌های زیادی دارد. از ویژگی‌های این برنامه می‌توان به جستجوی رستوران‌های نزدیک، مشاهده منوهای رستوران، عکس غذا، نظرات کاربران، رتبه بندی هر رستوران، تنوع زیاد غذا، ردیابی سفارشات فوری، تخفیفات ویژه برای هر غذا، افزودن رستوران جدید، همکاری با سوپر مارکت ها و دسرهای کشک و کافه‌ها، میوه فروشی‌ها، نانوایی‌ها، فیلترهای مختلف برای تسهیل جستجو، آدرس فروشگاه‌ها، پشتیبانی آنلاین و غیره اشاره کرد.

طراحی اپلیکیشن شبیه چیلیوری

طراحی اپلیکیشن شبیه چیلیوری

چیلیوری نیز یکی از محبوب‌ترین نرم افزارهای سفارش غذت در بین ایرانیان است. چیلیوری همچنین شامل ویژگی‌هایی مانند رتبه بندی رستوران، جستجوی مکان، تخفیف در رستوران‌های اطراف مشتری، بازخورد مشتری، پشتیبانی آنلاین، بازخورد مشتری، روش‌های مختلف پرداخت، امکان دریافت غذا در رستوران توسط مشتری، زمان تضمین شده برای تحویل غذا، و تضمین کیفیت خدمات و ذخیره رستوران‌های مورد علاقه در مشخصات مشتری، راهنمای خرید و راهنمای پرداخت آنلاین، سؤالات متداول و … است.

طراحی اپلیکیشن شبیه ریحون

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

اپلیکیشن ریحون یکی از بهترین برنامه‌های جستجوی رستوران‌ها است که بر تخفیف رستوران‌ها تمرکز می‌کند. این بدان معناست که روزی نیست که تخفیف ریحون وجود نداشته باشد! ریحون شامل ویژگی‌هایی مانند انواع رستوران‌ها و غذا، روش‌های مختلف پرداخت، تمرکز بر تخفیف از رستوران‌های مختلف، قابلیت مشاهده منو با تصاویر، دستور العمل های آشپزی برای کاربران، توانایی مقایسه قیمت در رستوران‌های مختلف، بهترین رستوران‌ها در یک ماه بر اساس امتیاز مشتری و پشتیبانی هنگام سفارش غذای آنلاین، فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی و … است.

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا اختصاصی

برنامه سفارشی رستوران و سفارش غذا را می‌توان به دو نوع برنامه رستوران یاب و برنامه سفارش غذا تقسیم کرد. هر یک از این نوع برنامه‌ها کاربردها و کارایی زیادی دارند، به شرط امکان پذیر بودن و تعیین جامعه هدف. سپس مراحل دیگر طراحی برنامه رستوران و سفارش غذا به پایان می‌رسد و در نهایت شما برنامه رستوران و سفارش غذا را دریافت خواهید کرد. یکی از مهمترین مزایای طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا اختصاصی، ارتباط مداوم با مشتریان است که برای حفظ مشتری ضروری می‌باشد.

چرا طراحی اپلیکیشن سفارش غذا؟

علاوه بر تجارت سنتی، صاحبان رستوران‌ها می‌توانند برای حفظ مشتریان سنتی خود، تجارت آنلاین خود را راه اندازی کرده و برای جلب رضایت مشتریان آنلاین خود تلاش کنند. طراحی اپلیکیشن سفارش غذا برای مشتریان باعث صرفه جویی در وقت و هزینه و همچنین اعتبار نام تجاری شما می‌شود که باعث جذب مشتریان بیشتر و سودآوری بیشتر می‌شود. طراحی برنامه شبیه اسنپ فود که این روزها بسیار محبوب است و استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است. با توجه به مزایای بی پایان برنامه Snapfood، ایجاد یک برنامه مشابه بسیار سودآور است.

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا اندروید

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

برای طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا اندروید می‌توانید از دو روش کلی استفاده کنید: نخست استفاده از زبان‌های برنامه نویسی برای ایجاد یک برنامه Android و دوم استفاده از برنامه‌های سازنده است. ایجاد یک برنامه کاربردی با استفاده از زبان‌های برنامه نویسی کار ساده‌ای نیست و برای اینکه برنامه‌ای که ایجاد می‌کنید از کیفیت و حرفه‌ای بالایی برخوردار باشد، باید توسط یک برنامه نویس یا تیمی از برنامه نویسان حرفه‌ای و توسعه دهندگان برنامه ایجاد شود.

با داشتن دانش عملی در زمینه طراحی برنامه رستوران و سفارش غذا، اَپمون می‌تواند انتخاب خوبی برای انتخاب بهترین تیم طراحی حرفه‌ای برنامه باشد. اگر دانش برنامه نویسی ندارید و نمی‌خواهید پول زیادی برای استخدام تیم برنامه نویسی و توسعه برنامه‌های Android هزینه کنید، می‌توانید از سازندگان اپلیکیشن که نیازی به دانش برنامه نویسی ندارند، کمک بگیرید.

طراحی اپلیکیشن رستوران و سفارش غذا IOS

طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

آی او اس که برای دستگاه‌های iPhone اپل در نظر گرفته شده است، بعد از اندروید پرکاربردترین سیستم عامل در جهان است. زبان‌های برنامه نویسی Objective-C و Swift بهترین زبان‌ها برای ایجاد رستوران و سفارش برنامه‌های iOS هستند. اگرچه Objective-C سابقه طولانی‌تری دارد، Swift زبانی جدیدتر، سریع‌تر و آسان‌تر است. البته توسعه دهندگان برنامه نیز برای ایجاد برنامه‌های iOS در دسترس هستند، اما به خاطر داشته باشید که Apple App Store، بر خلاف فروشگاه Google Play، به کیفیت برنامه‌هایی که منتشر می‌کند و هر برنامه با کیفیت پایین با یک برنامه بسیار حساس است.

تیم طراحی اپلیکیشن اَپمون دارای دانش برنامه نویسی تخصصی در زمینه برنامه‌های iOS است و می‌تواند بهترین خدمات را با بهترین کیفیت و در کوتاه‌ترین زمان ارائه می‌دهد. کافیست ایده خود را به ما بسپارید تا یک اپلیکیشن سفارش غذا حرفه‌ای برای شما طراحی کنیم.

طراحی اپلیکیشن رستوران

سوالات متداول

اپلیکیشن فروشگاهی برای کلیه مشاغلی که خدمات فروش محصولات فیزیکی و دیجیتالی دارند مناسب و ضروری است.

اپلیکیشن های رستوران و سفارش غذا برای کسانی مناسب است که می‌خواهند برنامه‌هایی مشابه اسنپ فود، چیلیوری و ریحون یا هر برنامه مشابه دیگری داشته باشند. برنامه رستوران برای هر رستوران همچنین برای کسانی که دارای رستوران، پذیرایی یا فست فود هستند و همچنین کسانی که غذای خانگی تهیه و می‌فروشند مناسب است.

بله. در صورت تمایل می‌توانید یک وب سایت برای رستوران خود و همچنین یک اپلیکیشن موبایل رستوران ایجاد کنید. در صورت نیاز به طراحی وب سایت، لطفاً با پشتیبانی تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند.

کلیه نرم افزارها و خدمات طراحی اپلیکیشن اَپمون شامل یک سال پشتیبانی کامل حرفه‌ای و رایگان می‌باشد. همچنین پشتیبانی‌ها هم به صورت کلی آنلاین می‌باشد و هم آفلاین.

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • وقتتون بخیر
  من یه اپلیکیشن اختصاصی سفارش آنلاین غذا میخواستم، آیا امکان طراحی بصورت اختصاصی هست؟

  پاسخ
 • سلام
  من یک اپلیکیشن دقیقا مشابه اسنپ فود میخواستم. شما می تونید انجام بدید؟

  پاسخ
 • سلام اپلیکیشن های شما قابلیت اتصال به نرم افزارهای حسابداری را هم دارن؟

  پاسخ
 • ببخشید روند طراحی اپلیکیشن در شرکت شما به چه صورته؟ از طراحی تا کد نویسی و…
  توصیح بدین ممنون میشم

  پاسخ
  • روند طراحی اپلکیشن به صورت زیر می باشد:
   ابتدا با کارفرما قراردادی تنظیم میشود که شامل هزینه، تعهدات، تعداد روز طراحی و مدت زمان پشتیبانی میباشد.
   سپس تیم طراحی گرافیک توسط ابزارهای مناسب ui کار را آماده کرده و در معرض دید کارفرما قرار میدهند تا روند کاری و گرافیک اپلیکیشن بر اساس استانداردها و نیازهای کارفرما تایید شود.
   بعد از آن گرافیک طراحی شده در اختیار تیم برنامه نویسی قرار گرفته میشود و طبق مدت زمان تعیین شده کدنویسی اپلیکیشن انجام میشود.
   پس از اتمام طراحی یک نسخه اولیه در اختیار مدیر پروژه قرار گرفته میشود تا کارایی و کامل بودن آن طبق قرارداد بررسی شود.
   در مرحله آخر اپلیکیشن به کارفرما تحویل داده شده و وارد مرحله تست واقعی کاربران میشود تا در صورت وجود مشکل در برنامه نویسی، این مشکل توسط تیم برنامه نویسی برطرف شده و نسخه نهایی در مارکت های اپلیکیشن انتشار یابد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست